До Львова завітала місія МВФ (оновлено)

18:00 15 квітня 2016 р.

Фото до новини


Фото: прес-служба Львівської облдержадміністрації

В облдержадміністрації обговорили питання функціонування фінансової системи Львівщини та ознайомилися зі ситуацією щодо реалізації державних і місцевих інвестиційних програм та проектів.

«У п'ятницю, 15 квітня, Львівщину відвідала делегація технічної місії Міжнародного валютного фонду, яка зустрілася з керівництвом Львівської обласної державної адміністрації та обласної ради», – повідомили в п’ятницю в прес-службі ЛОДА, де також розповіли подробиці:

«Під час зустрічі сторони обговорили питання функціонування фінансової системи області, а також ознайомилися із ситуацією щодо реалізації державних та місцевих інвестиційних програм і проектів. Як зауважив голова ЛОДА Олег Синютка, за останній рік ситуація в бюджетній сфері значно покращилася, крім того спостерігається ріст обсягів промисловості.

«Завдяки проведенню бюджетної децентралізації ми маємо зростання доходів бюджетів місцевого самоврядування, – підкреслив Олег Синютка. – Децентралізація – незворотній процес. Це ми намагаємося пояснювати тим людям, які ще не об'єдналися. Наступним важливим завданням є оптимізація навчальної та медичної мережі».

Окрім того, очільник області зупинився на питаннях залучення інвестицій, боротьби з корупцією, реалізації інфраструктурних проектів. Представників МВФ цікавили в основному питання використання коштів Державного фонду регіонального розвитку та реалізації інвестиційних проектів, а саме їх ефективність та моніторинг використання фінансових ресурсів.

Натомість керівник технічної місії МВФ Брайян Олден повідомив, що делегація приїхала з метою провести оцінку управління державними інвестиціями в Україні. Він таклж зазначив: «Ми вирішили на це питання подивитися через призму органів місцевого самоврядування. Зараз ви маєте досить обмежені фінансові ресурси, але в найближчому майбутньому вони можуть значно збільшитися. Як відомо ці кошти ви отримуєте з Державного фонду регіонального розвитку за рахунок субвенції на соціально-економічний розвиток і реалізуються вони через низку проектів. Нас цікавить процес координації процесу контролю та моніторингу використання державних інвестицій».

На завершення керівник області подякував за ту допомогу, яку сьогодні отримує Україна від МВФ. «Робота місії є дуже корисна для економічного розвитку країни», – наголосив Олег Синютка».

Натомість у прес-службі міськради повідомили сьогодні, 15 квітня, «Щоденному Львову»: 

«Сьогодні міський голова Львова провів робочу зустріч із місією МВФ з питань оцінки управління державними інвестиціями. Розмовляли про ситуацію щодо реалізації інвестиційних програм, міський бюджет, а також співпрацю Львова з міжнародними фінансовими установами. Андрій Садовий зазначив:

«Якщо говорити про економіку, то нам потрібен новий імпульс щодо виробництва в нашій державі. Учора президент відвідував компанію Фуджікура, яка відкрила своє виробництво у Львові наприкінці минулого року. Учора ми мали велику китайську делегацію, сьогодні маємо турецьку. Тобто український регіон сьогодні є привабливим для інвестицій.

І взагалі я великий оптиміст щодо України і виступаю за максимальну співпрацю з усіма міжнародними структурами. Місто Львів дуже задоволене співпрацею з ЄБРР, ми зараз активно працюємо з ЄІБ та Світовим Банком, маємо найбільше проектів серед усіх міст України.

Я вважаю також дуже корисною співпрацю з МВФ, яку має держава. Треба продовжувати працювати разом у тому ж руслі. Я б дуже хотів, щоб українські міста більше напряму працювали з міжнародними інвестиційними структурами, щоб отримували новий досвід та можливості».

У відповідь на запитання колег з МВФ щодо секрету успішності Львова в інвестиційній сфері, міський голова відзначив: «Головне – правильно збалансувати бюджет та підготувати інфраструктуру міста до подальших капіталовкладень. У нас хороший бюджет: скажімо, бюджет розвитку на одного мешканця у Львові є вдвічі більшим, ніж в Києві. Ми дуже багато інвестуємо в інфраструктуру. Бізнесу це подобається, адже він не буде робити дороги чи інженерію. Нам треба давати готову територію для інвестування. Ми максимально мінімізували корупцію, якщо говорити про міську владу, беремо на роботу мудрих людей, яким я плачу максимально великі кошти, які можна, згідно із законодавством. Низька зарплата – це велика проблема, адже сьогодні 20 млн розумних українців живуть за кордоном», – відзначив він. Водночас, додав: в Україні надзвичайно багато можливостей. Однак, аби сповна їх використовувати, потрібна максимальна відкритість та прозорість і мінімізація корупції, яких наразі в країні бракує».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів