У Львівській міськраді пообіцяли не допустити відключення води або переходу до графіку

17:40 7 серпня 2019 р.


Фото: city-adm.lviv.ua

Заступник міського голови Львова з питань безпеки міста Сергій Бабак запевнив: «Хочу заспокоїти львів’ян – ми не допустимо у Львові відключення води або переходу до графіку».

Про це повідомили в середу, 7 серпня, у Львівській міськраді, де також розповіли: «Вчора в Києві відбулося засідання Асоціації «Укрводоканалекологія» за участю представників водаканалів України. Як відзначила віце-президент Асоціації Ольга Бабій, щоб не довести підприємства до банкрутства через зростання вартості електроенергії для підприємств в середньому на 25% та забезпечити цілодобове водопостачання, необхідно або зменшити тариф на електрику для водоканалів, або переглянути тариф на водопостачання для споживачів підприємств».

«Зі свого боку, асоціація підтримує здешевлення тарифу на електрику. Для цього необхідно дозволити водоканалам купувати електроенергію безпосередньо від Енергоатому, включивши їх постановою Кабінету міністрів до учасників ринку електроенергії з ПСО (постанова КМУ «Про покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії» №483від 5 червня 2019 року ), оскільки 80% води, яку постачають водоканали, споживає населення», – поінформували також у міськраді,.

Віце-президент асоціації «Укрводоканалекологія» Ольга Бабій відзначила: «Впродовж останніх кількох місяців ми били на сполох з приводу нестабільної ситуації з тарифом на електроенергію. Ми написали сотні листів-звернень в усі дотичні державні структури. Однак жодної реакції не було. Після нашої прес-конференції, коли ми озвучили ймовірність переходу на погодинний графік роботи водоканалів, – нас почули. Нас запросила в НКРЕКП, також на засідання РНБО. Тому сподіваємося, що цю ситуацію буде врегульовано – водоканали будуть працювати стабільно, і водопостачання буде здійснюватися цілодобово».

«За інформацією асоціації «Укрводоканалекологія», Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, регулює діяльність 100 водоканалів України. Але, збільшивши тариф на електроенергію, регулятор не підняв тарифи на водопостачання та водовідведення. Через це тільки за липень водоканали понесли збитки у розмірі близько 200 мільйонів гривень. Основна причина подорожчання – встановлення нового тарифу на передачу електроенергії, який було збільшено з 6 до 37 копійок за кВт, тобто майже на 600%», – розповіли також в обласному управлінні поліції.

«В діях Національної комісії вбачаються ознаки статті 219 кримінального кодексу України – зумисне доведення до банкрутства великої групи комунальних підприємств. Через несвоєчасне регулювання вартості комунальних послуг і постійне підняття вартості електроенергії сьогодні 100% водоканалів несуть шалені збитки. За це хтось має понести відповідальність», – відзначила віце-президент асоціації «Укрводоканалекологія» Ольга Бабій.
«Зокрема, у зв’язку з цим, видатки на електрику ЛМКП «Львівводоканал» зросли на 3,5 млн. гривень за місяць, а тариф для споживача залишився незмінний. Відповідно перед водоканалами та структурами органів місцевого самоврядування постає питання, яким чином перекрити цю різницю», – повідомили також в обласному управлінні поліції.

Заступник міського голови Львова з питань безпеки міста Сергій Бабак відзначив: «Хочу заспокоїти львів’ян – ми не допустимо у Львові відключення води або переходу до графіку. Ми будемо робити все можливе, щоб вода подавалась цілодобово. Не може місто бути європейським і цивілізованим, якщо нема цілодобового водопостачання. Підприємство за перший місяць зможе заплатити, а потім ми будемо іти на депутатські комісії, обґрунтовувати збільшення витрат і вирішувати, де брати гроші, з чого зняти. ЛМР уже скерувала за підписом міського голови листи на прем’єр-міністра, на Андрія Геруса, представника президента в Кабміні, де закликає негайно втрутитися в ситуацію»

«Як стверджує Ольга Бабій, для недопущення збоїв в роботі водоканалів може бути прийнято різні рішення: або зменшити тариф на електрику для водопостачальних підприємств, або відкоригувати тариф на водопостачання для споживачів. Однак підвищення тарифів для споживачів не є метою водоканалів. Відтак цього можна уникнути, дозволивши водопостачальним підприємствам купувати електроенергію за нижчою ціною», – повідомили також у міськраді.

Ольга Бабій наголосила: «Ми за дешевий тариф на електроенергію і за те, щоб був дешевий тариф на водопостачання для населення. Тому будемо наголошувати, щоб нас – водоканали, згідно з постановою Кабінету міністрів, включили до учасників ринку електроенергії з ПСО (постанова КМУ «Про покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії №483 від 5 червня 2019 року), оскільки 80% води, яку ми постачаємо, споживає саме населення. Тоді водоканали зможуть купувати електроенергію безпосередньо від Енергоатому».

«Асоціація «Укрводоканалекологія» звернулася до прокуратури, Служби безпеки України, Ради національної безпеки і оборони України, Адміністрації Президента і Кабінету міністрів з проханням терміново втрутитись в цю ситуацію», – поінформували також у міськраді,.

dailylviv.com

До теми

22:12 22 вересня 2020 р.

Підприємці Львова готують масштабний похід на Київ з вимогою не вбивати податками мікробізнес

Уранці 22 вересня під будівлею Львівської обласної ради і Львівської обласної державної адміністрації пройшла масштабна акція протесту мікропідприємців (ФОП) Львівщини під гаслом «Право на працю» в рамках всеукраїнського руху «SaveФОП».

Рубрика: Економіка

16:45 22 вересня 2020 р.

У ЛОДА стверджують, що Львівщина готова до нового опалювального сезону на 90%

Про це сьогодні, 22 вересня, розповів директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назарій Романчук у межах скайп-наради з головами міст обласного значення та районних державних адміністрацій під головуванням першого заступника голови Львівської ОДА Андрія Годика.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

ОСББ і Львівгаз: війна за межі мережі. Хто правий?

Рубрика: Економіка

Коронавірусні хворі на Львівщини: хто платить за лікування

Рубрика: Медицина

МАФи у Львові: залишити чи ліквідувати?

Рубрика: Економіка

5 ТОП-пріоритетів львівського бізнесу

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу