У Львівській міськраді планують створювати ЖБК

11:48 7 листопада 2018 р.

Фото до новини


Фото: lvivrada.gov.ua

На засіданні комісії законності, депутатської діяльності та свободи слова ЛМР розглянули програму створення житлово-будівельних кооперативів.

Про це повідомили на інформаційному порталі депутатів Львівської міської ради. За його інформацією, програма створення житлово-будівельних кооперативів спрямована на поступове формування умов для розвитку кооперативного житлового будівництва та сприяння учасникам антитерористичної операції, працівникам закладів освіти та охорони здоров’я за рахунок власних коштів способом створення кооперативів у житловій сфері та їх діяльності.

Заступник начальника управління житлового господарства ЛМР Галина Мазур розповіла: «Необхідність ухвалення програми виникла у зв’язку із ініціативою окремих категорій населення створювати житлово-будівельні кооперативи. Черговики-учасники АТО, які стають на кооперативну чергу, виявили бажання формувати житлово-будівельний кооператив. На сьогодні таких мешканців є вже понад 60. Такі ж звернення маємо від медиків та вчителів. Тому пропонуємо створення кооперативів для будівництва житла для цих трьох категорій населення».

«Будівництво здійснюватиметься за кошт самих черговиків. На зборах вони мають обрати голову правління, ревізійну комісію. А після цього уже укладуть угоди із підрядником, який будуватиме житло», – зазначила Галина Мазур.

«Створення житлово-будівельних кооперативів передбачає здешевлення вартості квадратного метра. Це відбудеться за рахунок того, що місто буде виділяти земельну ділянку, проектна документація розроблятиметься за міський кошт, а також будуватиметься інфраструктура. Це буде здешевлювати вартість будівництва житла на 25-30%», – поінформувала заступник начальника управління житлового господарства ЛМР.

Заступник голови комісії законності, депутатської діяльності та свободи слова ЛМР Андрій Шевців нагадав: «У Львові уже є досвід створення ЖБК. Працівники житлово-комунальної сфери раніше уже створювали кооператив і згодом побудували будинок. Звісно, це не справа року-двох».

«Люди організовуються в колектив, обирають правління, яке займається підготовкою будівництва житла. Вони не купують на ринку житло, а відкривають рахунок, вносять туди певні суми коштів, обираючи підрядника – виконавця робіт», – зазначив Андрій Шевців.

«Окремо місто бере на себе зобов’язання щодо  виділення коштів на інфраструктуру – це прокладання мереж, будівництво доріг, освітлення, щоб мешканці мали комфортні умови. Насправді охочих будувати власне житло є значно більше, тому профільним управлінням потрібно звернутись до своїх професійних середовищ, щоб мешканці  зголошувались для створення кооперативів», – поінформував заступник голови комісії законності, депутатської діяльності та свободи слова ЛМР.

«Програму про створення житлово-будівельних кооперативів буде винесено на розгляд депутатського корпусу на одному з найближчих пленарних засідань», – повідомили на інформаційному порталі депутатів Львівської міської ради.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів