У Києві цілу ніч мають шукати в бюджеті більше коштів на медицину і освіту, - ексголова РДА

21:59 14 вересня 2020 р.

У той час, коли цивілізовані держави формують бюджет за принципом «знизу – догори», Україна не може позбутися «совкового» принципу «згори – донизу». Через те у нас завжди виникають проблеми і прогалини у формуванні місцевих бюджетів.

Таку думку висловив досвічений управлінець Іван Стецькович, заступник голови ЛОО ВО «Батьківщина», колишній голова Яворівської райдержадміністрації на Львівщині: 

- Я знаю з досвіду, як непросто водночас дбати про інтереси громади і виконувати розпорядження посадовців з Києва. Часто ці інтереси не збігааються. Зараз місцевим урядовцям дають ресурси, більше повноважень і водночас вимагатимуть від них більше відповідальності. Але чи готові вони до неї? І як все запрацює в українських реаліях? Це - велике питання.

Івана Стецьковича насторожує той факт, що нині верхівка влади подає не вельми шляхетний приклад своїм підопічним на місцях. То чи варто чекати від них чесної і самовідданої праці на користь ОТГ? 

- Є гарне англійське прислів’я: «Не виховуйте дітей – виховуйте себе, бо діти в будь-якому випадку будуть подібними на вас». Я би хотів нагадати його тим, хто «нагорі». Можна говорити красиві слова про те, як ти дбаєш про економіку держави, але тримати кошти від свого бізнесу в офшорах. А саме так діє нинішній президент, і так діяв попередній. То де щирість і справжні турбота? 

Іван Стецькович нагадав, що при формуванні бюджету не виникало би питань, якби люди, які цим займаються, керувались Конституцією та Бюджетним кодексом України. 

- Там чітко все прописано: чим займається Мінфін, чим - Кабінет Міністрів. Але наші можновладці готові під покровом ночі приймати закон про продаж сільськогосподарських земель або про гральний бізнес, однак сидіти цілу ніч і думати, як виділити гідні суми на освіту і медицину – це для них заскладно. І це логічно: вони керуються не законами України, а гаслом «ми їх сдєлаєм вмєсте». А їх – це нас з вами, – зауважив політик. 

Іван Стецькович також вважає, що політикам, які керуватимуть ОТГ, варто не втрачати почуття міри і не брати поганий приклад з київського начальства.

- На території громад є проблеми, про які всі знають, їх треба вирішувати, а не давати обіцянки. Тут всі свої, люди все бачать, – наголосив Іван Стецькович. 

У Львові запропонували нові схеми трамвайних маршрутів (відео).

GPS підтверджує нестачу громадського транспорту на маршрутах у Львові - член конкурсного комітету.

Засідання 14 вересня 2020 року.
Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

22:27 20 вересня 2020 р.

Львівська залізниця через епідситуацію знову змінила графік руху поїздів

Відповідно до рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, зважаючи на епідемічну ситуацію в окремих містах та районах Рівненської, Івано-Франківської, Чернівецької, Тернопільської областей, зазнає змін розклад руху деяких приміських поїздів.

Рубрика: Економіка

21:43 20 вересня 2020 р.

Укрзалізниця з 21 вересня відновить продаж квитків на поїзди далекого сполучення з низки міст

Укрзалізниця, у зв’язку зі зміною епідемічної ситуації у містах Івано-Франківськ, Коломия, Ізмаїл, Дубно, Тернопіль, Чернівці, а також у Новоселицькому та Рівненському районах, з 21 вересня відновить продаж квитків на низку поїздів із станцій, де раніше продаж квитків був тимчасово зупинений.

Рубрика: Економіка

21:59 19 вересня 2020 р.

Бізнесмен віддав на благодійність $8 млрд – майже все, що заробив за життя

89-річний американський бізнесмен і філантроп Чак Фіні витратив на благодійність 8 млрд доларів - майже все, що заробив за життя, при цьому 13 років він віддавав кошти на благодійність таємно.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Агенти Москви на місцевих виборах

Рубрика: Політика

ОСББ і Львівгаз: війна за межі мережі. Хто правий?

Рубрика: Економіка

Настрої львів'ян напередодні місцевих виборів-2020

Рубрика: Політика

МАФи у Львові: залишити чи ліквідувати?

Рубрика: Економіка

Бюджети-2021: у межах нових ОТГ і в умовах карантину

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу