У Києві цілу ніч мають шукати в бюджеті більше коштів на медицину і освіту, - ексголова РДА

21:59 14 вересня 2020 р.

У той час, коли цивілізовані держави формують бюджет за принципом «знизу – догори», Україна не може позбутися «совкового» принципу «згори – донизу». Через те у нас завжди виникають проблеми і прогалини у формуванні місцевих бюджетів.

Таку думку висловив досвічений управлінець Іван Стецькович, заступник голови ЛОО ВО «Батьківщина», колишній голова Яворівської райдержадміністрації на Львівщині: 

- Я знаю з досвіду, як непросто водночас дбати про інтереси громади і виконувати розпорядження посадовців з Києва. Часто ці інтереси не збігааються. Зараз місцевим урядовцям дають ресурси, більше повноважень і водночас вимагатимуть від них більше відповідальності. Але чи готові вони до неї? І як все запрацює в українських реаліях? Це - велике питання.

Івана Стецьковича насторожує той факт, що нині верхівка влади подає не вельми шляхетний приклад своїм підопічним на місцях. То чи варто чекати від них чесної і самовідданої праці на користь ОТГ? 

- Є гарне англійське прислів’я: «Не виховуйте дітей – виховуйте себе, бо діти в будь-якому випадку будуть подібними на вас». Я би хотів нагадати його тим, хто «нагорі». Можна говорити красиві слова про те, як ти дбаєш про економіку держави, але тримати кошти від свого бізнесу в офшорах. А саме так діє нинішній президент, і так діяв попередній. То де щирість і справжні турбота? 

Іван Стецькович нагадав, що при формуванні бюджету не виникало би питань, якби люди, які цим займаються, керувались Конституцією та Бюджетним кодексом України. 

- Там чітко все прописано: чим займається Мінфін, чим - Кабінет Міністрів. Але наші можновладці готові під покровом ночі приймати закон про продаж сільськогосподарських земель або про гральний бізнес, однак сидіти цілу ніч і думати, як виділити гідні суми на освіту і медицину – це для них заскладно. І це логічно: вони керуються не законами України, а гаслом «ми їх сдєлаєм вмєсте». А їх – це нас з вами, – зауважив політик. 

Іван Стецькович також вважає, що політикам, які керуватимуть ОТГ, варто не втрачати почуття міри і не брати поганий приклад з київського начальства.

- На території громад є проблеми, про які всі знають, їх треба вирішувати, а не давати обіцянки. Тут всі свої, люди все бачать, – наголосив Іван Стецькович. 

У Львові запропонували нові схеми трамвайних маршрутів (відео).

GPS підтверджує нестачу громадського транспорту на маршрутах у Львові - член конкурсного комітету.

Засідання 14 вересня 2020 року.
Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

10:24 27 липня 2021 р.

Славське заплатить киянину Сергію Конюшку 349 тис грн за свято, яке буде 22 серпня

Славська селищна рада віддасть 349 тис. грн приватному підприємцю Сергієві Конюшку за організацію спортивно-розважального свята. На торгах він позмагався із секретарем власної спортивної федерації Тетяною Потапчук.

Рубрика: Економіка

12:49 26 липня 2021 р.

Чотири об’єкти, три - у Львові, один - в районі, запропонували на Велику реставрацію

Розпочався другий відбір проєктів у межах програми «Велика реставрація». Відтак, Львівська область запропонувала чотири об’єкти. Йдеться про пам’ятки, які перебувають у комунальній власності.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу