У двадцятих числах липня розраховуємо на покращення ситуації в енергетиці - Шмигаль

16:27 9 липня 2024 р.

Фото до новини

Вимкнення будуть не такими тривалими.

Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, пише DailyLviv.com.

За його словами, у двадцятих числах липня розраховуємо на покращення ситуації в енергетиці. Завершаться ремонтні роботи на деяких обʼєктах генерації, що збільшить потужність в енергосистемі. Таким чином відключення будуть не такими тривалими.

Водночас Уряд розробив і вже частково запустив комплекс заходів, що стимулюватиме громадян та бізнес до енергетичної стійкості. 

Читайте також: Укренерго скасувало заплановані дні без обмежень електропостачання

Кредити для громадян під 0%, до 480 тис. грн, на 10 років для встановлення сонячних, вітрових установок та систем накопичення електроенергії.

Пільгові кредити для малого й середнього бізнесу. До 150 млн грн, на строк до 10 років, під 5-7-9% річних для встановлення газової електрогенерації. На територіях, що межують із зоною бойових дій, процентна ставка знижується до 1-5% на перші два роки, а кредити на інвестиційні цілі з наступного року можна буде взяти під 5% річних.

Читайте також: Львівобленерго кардинально змінило тижневі графіки погодинних вимкнень

Кредити для ОСББ та ЖБК на суму до 5 млн грн. Завдяки цим коштам співвласники житла встановлять сонячні станції і теплові помпи. Потім держава в межах програми «ГрінДІМ» компенсує їм 70% витрат на проєкт.

Кредити для великого бізнесу на 5-7 років під 14-16% річних, під заставу обладнання. Спільно з НБУ ми провели роботу з банківським сектором, який готовий забезпечити таке кредитування.

До Верховної Ради подані законопроєкти про скасування мита і ПДВ на ввезення енергетичного обладнання.

За словами Шмигаля, не пізніше 25 липня усі ці механізми запрацюють на повну силу.

Читайте такожРебус полегшення у графіках погодинних вимкнень електроенергії на Львівщині

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів