У 2017 році у Львова буде бюджет, який ділитимуть городяни

18:15 1 квітня 2016 р.

Фото до новини

У 2017 рік Львів вже має ввійти з новою місцевою політикою – бюджетом участі або бюджетом обговорення. Зараз в місті завершується робота над концепцією участі громадян у формуванні майбутніх бюджетних процесів.


Відео: Львівський прес-клуб

Про це сьогодні, 1 квітня, під час прес-конференції на тему: “Результати обговорення проекту положення про бюджет участі”, яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив керівник проекту “Відкритий бюджет міста” Роман Кошовий.

- Ми дійшли висновку, що найоптимальнішою формою залучення громадян до участі в бюджетному процесі, є механізм, який ми називаємо «бюджет участі». Це означає, що невелика частина бюджету передбачається для того, що громадяни зможуть голосувати за ті чи інші бюджетні процеси, - каже він.

За його словами, така інновація не передбачена в законодавстві України, тому її треба узаконювати відповідним рішенням Львівської міської ради.
За словами начальника відділу громадського партнерства Львівської міської ради Ореста Файфурки, відповідні документи на розгляд міських депутатів буде подано впродовж  місяця. Адже пальму першості щодо цієї ініціативи вже перехопили Чернігів та Черкаси.

- Це робити необхідно, тому що ми вже втратили першість в Україні і нам необхідно надолужувати цей темп. Я думаю, що за місяць ми зможемо винести на розгляд депутатів законопроект, - каже він.

Щодо коштів, які будуть надані на бюджет участі, то наразі це – невеличка частина.

- Розмір коштів, які будуть зарезервовані для того, щоби громадяни могли визначати, на які цілі будуть скеровані ті чи інші кошти, мав би складати  не менше ніж 0,5% від бюджету розвитку міста Львова, - каже Роман Кошовий.

За словами голови фракції ГР “Народний контроль” у Львівській міській раді Валерія Веремчука, бюджет розвитку Львова на сьогодні – 1 млрд 600 млн. грн і за станом надходжень за три місяці зрозуміло, що цей бюджет буде виконаний і, можливо, навіть перевиконаний.

- Кошти у нас в громаді є. Це – наші з вами ресурси, це – кошти платників податків, - каже він.

Також, Роман Кошовий вважає, що міська рада може тільки рекомендувати мешканцям куди вкладати кошти. Крім того, громадські активісти рекомендують зробити розподіл за географічною ознакою і рівномірно розподілити кошти на цій території.

- Отож, бюджет участі ділиться на шість рівних частин, і ці кошти резервуються за районами Львова, де вже люди будуть голосувати, - каже він.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів