Ціни на ранні овочі обвалилися до найнижчого рівня за 30 років, - експерти

13:47 26 квітня 2020 р.

Одразу після Великодніх свят ціни на ранні овочі в українських господарствах зменшилия в 2,5-4 рази.

Про це інформує департамент «Аналітика» РАЦ «Шувар». Серед українських фермерів продовжує наростати паніка у зв’язку із закриттям продуктових ринків по всій країні. Уряд прийняв таке рішення ще на минулому тижні - для посилення режиму безпеки під час карантину. Внаслідок цього деякі фермери Закарпаття та Херсонщини у зв’язку із відсутністю покупців вже зупинили збирання врожаю. Ті, господарства, які продовжують збирати овочі, кажуть, що кількість покупців з кожним днем зменшується .

«В Україні історично склалось, що рикни виконують дуже важливу роль у продажу вітчизняних овочів та фруктів. В Україні тільки офіційно зареєстровано десятки тисяч фермерів дрібного та середнього формату, всі вони співпрацюють із продуктовими ринками або напряму, або через трейдерів. Система, яка була відпрацьована десятиріччями і яка дозволяла заробляти цілому прошарку представників аграрного  бізнесу, сьогодні майже не працює. Наслідки всі відчули дуже швидко - ціни на ранні овочі вже не покривають вартості їх вирощування та збирання. Те саме очікує і виробників ягоди», - каже Іван Федишин, директор найбільшого в Західному регіоні України регіонального аграрного центру «Шувар».

За даним департаменту «Аналітика» РАЦ «Шувар», станом на 24 квітня 2020 року господарства Закарпаттята та Херсонщини готові продавати редиску по 3-4 грн/кг (0,10-0,12 EUR/кг) , а ціни на огірок обвалились до 7-8 грн/кг (0,24-0,27 EUR/кг) - це найнижчий рівень цін за всю історію незалежної Україні станом на кінець квітня.

Нагадаємо, закриття ринків у Львові вважають дискримінацією на користь супермаркетів.

dailylviv.com

До теми

21:43 26 лютого 2021 р.

Фіксована річна ціна на газ для населення: у Кабміні повідомили про старт

Фіксована річна ціна на газ для населення від газопостачальних компаній почне працювати з 1 квітня, коли втратить силу встановлена державою "стеля" у 6,99 грн за кубометр.

Рубрика: Економіка

19:51 26 лютого 2021 р.

П’ять додаткових потягів на Львівщину скерувала "Укрзалізниця"

На останні дні зими й початок весни Укрзалізниця призначила 5 додаткових потягів, які курсуватимуть через Львівську область. У 3 випадках обласний центр є проміжною станцією, ще у 2 – кінцевою.

Рубрика: Економіка

12:48 26 лютого 2021 р.

Забудовників Малоголосківської загальмували на Кульпарківській. Бракує школи

Виконавчий комітет Львівської міської ради 26 лютого переніс затвердження містобудівних умов та обмежень ТОВ «Тібет» та ТОВ «Львівська інвестиційна компанія» на продовження будівництва багатоповерхівок на вул. Кульпарківській, 96 у Львові. Йдеться про комплекс «Safe Town», який зводять на території громадської забудови.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу