Ціни на гречку, цукор, борошно, макарони і воду моніторитиме Держпродспоживслужба

08:24 15 квітня 2020 р.

Фото до новини

Моніторинг цін на 10 продуктів, вісім фармпрепаратів, два медичні товари діятиме впродовж надзвичайної ситуації.

На період надзвичайної ситуації в Україні уряд запроваджує державне регулювання цін на соціальні продукти, лікарські засоби і медичні вироби.

"Моніторинг буде розповсюджений на 10 продуктів, вісім фармпрепаратів та два медичні товари. Якщо ціна в торгівлі на них планує підвищуватися, то заклад торгівлі через електронну форму зобов’язаний повідомляти про це в Держпродспоживслужбу. На виробників або постачальників це регулювання не розповсюджується. Але держава буде вивчати причини зростання цін у роздрібних магазинах та аптеках, і мати можливість впливати й на виробників або імпортерів, якщо ціни зростають без економічного обґрунтування", - зазначив голова Національної ради економічного розвитку Олексій Дорошенко.

Під державне регулювання підпадають такі продукти: гречка, цукор, борошно пшеничне вищого ґатунку, вітчизняні макарони, молоко 2,5% в плівці, житньо-пшеничний хліб, курячі яйця першої категорії, курка в тушці, вершкове масло 72,5% та мінеральна вода без газу.

"Вперше так чітко визначений перелік продукції, включаючи цінову категорію товару, країну виробництва та фасування. Це дозволить робити якісний моніторинг. По-друге, вперше вода для пиття потрапила до соціально-значущих товарів. По-третє, якщо будуть підстави, то перелік продукції, яка підлягає регулюванню, може зростати", - повідомив Дорошенко.

Держрегулювання також розповсюджується на медичні маски та рукавички, як засіб індивідуального захисту під час пандемії коронавірусу.

"Вважаю це дієвим механізмом впливу на цінову ситуацію в країні та початок м’якого регулювання за європейським зразком. Для прикладу, у Франції під регулювання підпадає декілька тисяч найменувань продуктів", - уточнив Дорошенко.

Держава три роки тому припинила впливати на бізнес, навіть у ситуації безпідставного зростання цін. Тоді під моніторинг підпадали 32 продукти Про це повідомило ТСН.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

 

новобудови Львів