Ціни на автогаз в Україні побили рекорд

17:25 21 серпня 2017 р.


Фото: UBR.ua

Роздрібні ціни на скраплений газ у багатьох мережах АЗС зросли з 19 до 21 серпня до рекордного значення – майже 15 гривень за літр і в подальшому можуть продовжити своє зростання.

Про це повідомив кореспонденту агенції УНІАН Олександр Сіренко – аналітик консалтингової компанії «UPECO», що спеціалізується на ринках енергоносіїв. За даними «UPECO», 21 серпня автогаз подорожчав порівняно з 18 серпня на одну-дві гривні – до 14,99 гривні за літр у таких автозаправних мережах, як «ОККО», «WOG», «Паралель», «РУР Груп» і «ЗапорожОилГруп». паливо подорожчало також у мережах АЗС «КЛО» (до 14,94 гривні за літр), «SOCAR» (14,49 гривні за літр), Shell (14,59 гривні за літр), «БРСМ-Нафта» (14,29 гривні за літр) та інших

Сіренко пояснив: «Таке зростання цін зумовлене високим рівнем споживання газу, його дефіцитом поставок, а також браком потужностей для зберігання палива. Події розвиваються дуже динамічно. Виник сезонне зростання споживання зрідженого газу, а також дефіцит палива на ринку. Не встигають за зростанням попиту, наприклад, імпортні поставки, 70% яких сьогодні здійснюються з Росії. Також на ринку не вистачає потужностей для зберігання, імпортованого або виробленого газу. При обсязі всього ринку в 140 тисяч тонн в місяць, обсяг можливого зберігання становить лише 35-40 тисяч тонн на місяць. Через малу кількість баз зберігання «ринок змушений працювати з коліс», тобто ввозити і продавати паливо одразу на АЗС».

Аналітик також зазначив: «Ще однією підставою для зростання цін стало бажання трейдерів не допустити на АЗС відсутності палива. Зараз у операторів завдання – знизити ажіотаж, в тому числі високою ціною, і не допустити «сухих» заправок. Цей же фактор може залишатися пріоритетним і викликати подальше зростання цін. При цьому, збільшившись до 15 гривень за літр, ціна на автогаз досягла позначки 60% від ціни на бензин марки А-95, що є сигналом для тих, хто роздумує встановлювати на свій автомобіль газобалонне обладнання і таким чином переходити на скраплений газ. Через зростання цін на газ поступово втрачає свою привабливість як альтернатива бензину».

Про це повідомили сьогодні, 21 серпня, в агенції УНІАН, де також нагадали: «За даними «UPECO», в 2016 році обсяг українського ринку зрідженого газу (пропан-бутану) зріс на 32,2% – до 1,47 мільйона тонн. Також автогаз збільшив свою частку в загальному балансі світлих нафтопродуктів з 13% до 15,3%. При цьому з 2010 по 2016 рік частка імпортних поставок зросла з 22,4% до 72,9%. Однією з причин зростання споживання автогазу були його низька вартість у порівнянні з бензином.

dailylviv.com

До теми

11:04 24 жовтня 2020 р.

Нові зміни розкладу руху на Львівській залізниці через зимовий час і ремонти

Регіональна філія «Львівська залізниця» нагадує пасажирам про те, що 25 жовтня 2020 року о 04:00 год. за київським часом на всій території України відбудеться перехід на зимовий час, тож годинникову стрілку необхідно перевести на одну годину назад. Зважаючи на це, зазнає змін розклад руху деяких приміських поїздів.

Рубрика: Економіка

10:45 24 жовтня 2020 р.

З багатьох залізничних станцій буде відкрито продаж квитків на поїзди

З 00:01 26 жовтня, за рішенням Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, буде поновлено продаж квитків з більшості закритих залізничних станцій.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу