Головні проблеми українців, - опитування

07:55 8 грудня 2023 р.

Фото до новини

В Україні збільшилася кількість громадян, які вважають, що процеси відбудови можуть тривати понад 10 років.

Опитування, проведене TI Ukraine за підтримки USAID, засвідчило, пише DailyLviv.com, що трьома основними проблемами для українців є війна (96%), корупція (88%), руйнування інфраструктури й житла (82%).

Проте якщо страхи війни та руйнувань у листопаді дещо зменшилися проти березня (на 2%), то корупційні ризики зараз турбують українців на 11% більше. 

Причин цього є кілька.

Порушення суспільного договору про доброчесність підходів і спільну боротьбу зі зовнішніми та внутрішніми ворогами, який склався після лютого 2022 року. 

Численні факти хабарів, розкрадання гуманітарних і закупівельних коштів, політичні загравання в умовах війни провокують обурення, злість і запит на суспільний контроль.

Завищені очікування на 2023 рік. 

Відчуття оптимізму, згуртованості, гордості від того, що вистояли 2022-го і здобули значущі перемоги на полі бою, поступово рухається в бік розчарування через те, що не вдалося цього року.

Адаптація до життя в умовах війни.

На передній план дедалі більше виступають проблеми економічного життя й добробуту: несправедливість у системі правосуддя (71%), висока вартість життя та зниження доходів (67%), відсутність професіоналів у владі (65%), міграція та виїзд працездатного населення (62%). 

Порівняно з минулою хвилею дослідження значущо збільшилась частка українців, які вважають, що відбудова триватиме понад 10 років. У березні так вважали 63% населення, а в листопаді вже 73% очікують, що відбудова триватиме до 10 років або більше. Такі ж прогнози українці дають і стосовно відновлення економіки: 70% вважають, що цей процес триватиме до 10 років та більше.

При цьому українці наполягають, що влада має консультуватися з громадськістю у питаннях відбудови, і це прагнення не змінилося за пів року — 93% весною та 92% восени.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів