Тарифи на газ для споживачів Львівської області найближчим часом можуть знову зрости

10:27 15 жовтня 2014 р.


Фото: dt.ua

Тарифи на газ для споживачів Львівської області найближчим часом можуть знову зрости. Такий крок буде змушена здіснити держава, щоб компенсувати різницю між нормами споживання після того, як їх було зменшено постановою Кабінету Міністрів № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування».

Про це інформує прес-служба регіональної газової компанії "Львівгаз".

Документом передбачено із 1 жовтня 2014 року зменшити норми споживання газу для категорії населення, яка не має встановленого лічильника. У регіоні виникла велика різниця у споживанні газу за старими та новими нормами. При цьому, фінансових ресурсів для її покриття немає. Єдиний спосіб оплатити різницю спожитого газу, яка виникла внаслідок запровадження нових норм - це коли держава, в особі Національної комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних постуг, збільшить тариф на транспортування та постачання газу для усіх інших споживачів. Такий крок, своєю чергою, спричинить підвищення тарифів для населення Львівської області приблизно на 10%. Якщо ж підвищення тарифу найближчим часом не відбудеться, то це призведе до  зростання боргів та дестабілізації газової галузі.

«На Львівщині приблизно 17% споживачів газу не мають лічильників. Це означає, що вони можуть використовувати газ без обліку. І для цих людей сьогодні створені особливі преференції – зменшено норми споживання. Таке рішення не найкращим чином відіб’ється на решті населення, яке буде змушене взяти на себе витрати пов’язані зі зменшенням норм», - розповів перший заступник голови правління ПАТ «Львівгаз» Володимир Король. - «Особливо гостро це відчують малозабезпечені верстви споживачів. Адже, зі зменшенням в 1,5-2 рази норм споживання газу, аналогічно будуть зменшені компенсації для пільгових категорій» - додає Володимир Король.

Відповідний лист про проблеми, які можуть виникнути із постачанням блакитного палива в регіоні  трудовий колектив ПАТ «Львівгаз» разом із трьома десятками  газорозподільних компаній скерували до керівництва Кабінету Міністрів. У зверненні  наголошується, що зменшення норм споживання газу для осіб, які не мають  лічильника, не сприятиме економії, а навпаки матиме лише негативні наслідки як  для самих споживачів, так і газової галуззі загалом.

За попередніми нормами споживачі Львівської області, які не мали лічильника впродовж року, використовували 42 млн. м 3 газу. Сьогодні річні нарахування зменшено до 28 млн. м3 газу. Отож, різниця становить 14 млн. м3. Однак чи свідчить ця цифра про реальну економію газу? Адже, населення без лічильників не стане споживати газ менше. Особливо не слід очікувати реальної економії напередодні складного опалювального сезону, коли для споживачів без лічильника не створено жодних стимулів до такої економії. За цих умов, витрати пов’язані з різницею у споживанні газу буде змушена покривати газорозподільна компанія. Відповідно, підприємство мало б відмовитися від модернізації газотранспортної системи, закупівлі нової техніки, обладнання, автотранспорту для аварійних бригад та його обслуговування. Словом, усіх тих заходів, які дозволяють забезпечувати безперебійне, надійне та безпечне постачання газу в регіоні, йдеться у повідомленні прес-служби.

«Ситуація серйозно дестабілізує роботу газової компанії. Це викликає занепокоєння у працівників. Адже, вони розуміють, що погіршення фінансового стану підприємства може вплинути також на їхню роботу і вчасну виплату заробітної плати. Відомо, що усі доходи та витрати газорозподільних компаній під жорстким державним контролем і ці додаткові витрати природного газу не передбачені в діючих тарифах. Інші джерел доходів, окрім того як підвищити тариф на постачання та транспортування, здатних компенсувати такі витрати, немає» - резюмує голова профспілкового комітету ПАТ «Львівгаз» Сергій Копанійчук.
 

dailylviv.com

До теми

20:25 16 квітня 2021 р.

Карантин: для непродовольчих ринків і літніх майданчиків у Львові запровадили окремий режим роботи (відео)

Сьогодні, 16 квітня, на засіданні міської комісії з питань ТЕБ і НС прийняли рішення щодо роботи літніх майданчиків та терас за окремим протоколом. Також окремий режим роботи запровадили для непродовольчих ринків.

Рубрика: Економіка

17:35 16 квітня 2021 р.

Де в Україні на висоті 400 м і більше над рівнем моря додають четвертину до зарплати (список 714)

На Львівщині стало майже 200 гірських населених пунктів зі всіх 714 у чотирьох областях. Більше населених пунктів, яким надано статус гірських, на Прикарпатті і на Закарпатті. Найменше - на Буковині.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу