Тарифи на газ для споживачів Львівської області найближчим часом можуть знову зрости

10:27 15 жовтня 2014 р.


Фото: dt.ua

Тарифи на газ для споживачів Львівської області найближчим часом можуть знову зрости. Такий крок буде змушена здіснити держава, щоб компенсувати різницю між нормами споживання після того, як їх було зменшено постановою Кабінету Міністрів № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування».

Про це інформує прес-служба регіональної газової компанії "Львівгаз".

Документом передбачено із 1 жовтня 2014 року зменшити норми споживання газу для категорії населення, яка не має встановленого лічильника. У регіоні виникла велика різниця у споживанні газу за старими та новими нормами. При цьому, фінансових ресурсів для її покриття немає. Єдиний спосіб оплатити різницю спожитого газу, яка виникла внаслідок запровадження нових норм - це коли держава, в особі Національної комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних постуг, збільшить тариф на транспортування та постачання газу для усіх інших споживачів. Такий крок, своєю чергою, спричинить підвищення тарифів для населення Львівської області приблизно на 10%. Якщо ж підвищення тарифу найближчим часом не відбудеться, то це призведе до  зростання боргів та дестабілізації газової галузі.

«На Львівщині приблизно 17% споживачів газу не мають лічильників. Це означає, що вони можуть використовувати газ без обліку. І для цих людей сьогодні створені особливі преференції – зменшено норми споживання. Таке рішення не найкращим чином відіб’ється на решті населення, яке буде змушене взяти на себе витрати пов’язані зі зменшенням норм», - розповів перший заступник голови правління ПАТ «Львівгаз» Володимир Король. - «Особливо гостро це відчують малозабезпечені верстви споживачів. Адже, зі зменшенням в 1,5-2 рази норм споживання газу, аналогічно будуть зменшені компенсації для пільгових категорій» - додає Володимир Король.

Відповідний лист про проблеми, які можуть виникнути із постачанням блакитного палива в регіоні  трудовий колектив ПАТ «Львівгаз» разом із трьома десятками  газорозподільних компаній скерували до керівництва Кабінету Міністрів. У зверненні  наголошується, що зменшення норм споживання газу для осіб, які не мають  лічильника, не сприятиме економії, а навпаки матиме лише негативні наслідки як  для самих споживачів, так і газової галуззі загалом.

За попередніми нормами споживачі Львівської області, які не мали лічильника впродовж року, використовували 42 млн. м 3 газу. Сьогодні річні нарахування зменшено до 28 млн. м3 газу. Отож, різниця становить 14 млн. м3. Однак чи свідчить ця цифра про реальну економію газу? Адже, населення без лічильників не стане споживати газ менше. Особливо не слід очікувати реальної економії напередодні складного опалювального сезону, коли для споживачів без лічильника не створено жодних стимулів до такої економії. За цих умов, витрати пов’язані з різницею у споживанні газу буде змушена покривати газорозподільна компанія. Відповідно, підприємство мало б відмовитися від модернізації газотранспортної системи, закупівлі нової техніки, обладнання, автотранспорту для аварійних бригад та його обслуговування. Словом, усіх тих заходів, які дозволяють забезпечувати безперебійне, надійне та безпечне постачання газу в регіоні, йдеться у повідомленні прес-служби.

«Ситуація серйозно дестабілізує роботу газової компанії. Це викликає занепокоєння у працівників. Адже, вони розуміють, що погіршення фінансового стану підприємства може вплинути також на їхню роботу і вчасну виплату заробітної плати. Відомо, що усі доходи та витрати газорозподільних компаній під жорстким державним контролем і ці додаткові витрати природного газу не передбачені в діючих тарифах. Інші джерел доходів, окрім того як підвищити тариф на постачання та транспортування, здатних компенсувати такі витрати, немає» - резюмує голова профспілкового комітету ПАТ «Львівгаз» Сергій Копанійчук.
 

dailylviv.com

До теми

22:27 20 вересня 2020 р.

Львівська залізниця через епідситуацію знову змінила графік руху поїздів

Відповідно до рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, зважаючи на епідемічну ситуацію в окремих містах та районах Рівненської, Івано-Франківської, Чернівецької, Тернопільської областей, зазнає змін розклад руху деяких приміських поїздів.

Рубрика: Економіка

21:43 20 вересня 2020 р.

Укрзалізниця з 21 вересня відновить продаж квитків на поїзди далекого сполучення з низки міст

Укрзалізниця, у зв’язку зі зміною епідемічної ситуації у містах Івано-Франківськ, Коломия, Ізмаїл, Дубно, Тернопіль, Чернівці, а також у Новоселицькому та Рівненському районах, з 21 вересня відновить продаж квитків на низку поїздів із станцій, де раніше продаж квитків був тимчасово зупинений.

Рубрика: Економіка

21:59 19 вересня 2020 р.

Бізнесмен віддав на благодійність $8 млрд – майже все, що заробив за життя

89-річний американський бізнесмен і філантроп Чак Фіні витратив на благодійність 8 млрд доларів - майже все, що заробив за життя, при цьому 13 років він віддавав кошти на благодійність таємно.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Агенти Москви на місцевих виборах

Рубрика: Політика

ОСББ і Львівгаз: війна за межі мережі. Хто правий?

Рубрика: Економіка

Настрої львів'ян напередодні місцевих виборів-2020

Рубрика: Політика

МАФи у Львові: залишити чи ліквідувати?

Рубрика: Економіка

Бюджети-2021: у межах нових ОТГ і в умовах карантину

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу