«Таємні пасажири» у Львові ловлять на порушеннях і водіїв, і пасажирів

18:36 31 січня 2024 р.

Фото до новини

У львівських автобусах з 26 січня працюють «таємні пасажири».

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.com.

Це працівники відділу контролю ЛКП «Львівавтодор», одягнені в цивільний одяг. Їхнє завдання – фіксувати порушення з боку водіїв чи пасажирів. Далі цю інформацію передають перевізникам, в управління транспорту чи контролерам. За перших 5 днів «таємні контролери» задокументували близько 40 порушень, здійснених водіями.

Серед найпоширеніших – невидача паперових квитків при готівковій оплаті. В таких випадках викликають представників поліції, які складають на водіїв протокол за ст. 51 КУпАП.  «Також зафіксовано випадки, коли водії просять пасажирів повернути квитки при виході з транспорту і потім повторно видають ці старі квитки.  А ще, водії друкують квитки наперед, внаслідок чого квитки стають недійсними при “зміні кола”.

Читайте також: Водій автобуса у Львові змушував пасажирів платити готівкою, інакше погрожував з'їхати з рейсу

Серед інших порушень – водії  не зупиняються на зупинці або на вимогу, розмовляють телефоном під час руху, що впливає на безпеку, та курять в салоні», - розповіли у ЛКП «Львівавтодор».

У комунальному підприємстві наголошують: «таємні пасажири» не просто фіксують порушення водіїв, вся зібрана інформація передається для реагування спершу перевізникам  — для проведення відповідної роботи з водіями. А також – в управління транспорту та в департамент міської мобільності та вуличної інфраструктури – для забезпечення контролю за усуненням зловживань.

 У ЛКП «Львівавтодор» зазначають, що робота «таємних пасажирів» спонукає бути відповідальними як водіїв, так і пасажирів. «Вкотре просимо пасажирів: при оплаті готівкою — вимагати квитки у водіїв та перевіряти актуальні час та дату друку квитка. Адже це – підтвердження вашої оплати за проїзд при контролі. Виявляючи пасажирів, які не оплачують проїзд, наші “таємні пасажири” викликають контролерів у спецформі, які намагаються оперативно прибути на місце для документування факту і накладення штрафу. Заплатити за проїзд дешевше, ніж оплатити штраф», - констатують у Львівавтодорі.  

Читайте також: Водій автобуса у Львові виштовхав зі салону пасажирку: як покарають (відео)

Та додають: сумлінна оплата за проїзд та видача квитків при оплаті готівкою – це наповнення бюджету, кошти з якого  скеровують і на потреби нашого війська. Крім того, прозорий облік оплат дозволить підприємствам-перевізникам підвищувати водіям офіційну заробітну плату.

Водночас у  комунальному підприємстві подякували свідомим і відповідальним водіям, які сумлінно видають квитки та інформують пасажирів про необхідність збереження квитка для уникнення штрафу. «Ви є позитивним прикладом для своїх колег, спасибі вам», - зазначили у ЛКП «Львівавтодор».

З початку впровадження безготівкової оплати проїзду у всьому громадському транспорті Львова, оштрафовано понад 2 тис. пасажирів. Розмір штрафу складає 300 грн.

Читайте також: У Львові водій автобуса втратив 13 тисяч гривень премії

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів