Суд у Києві скасував історико-архітектурний опорний план Львова

12:37 27 жовтня 2024 р.

Фото до новини

Львіська міська рада готує касаційну скаргу.

Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.com. Шостий апеляційний суд Києва скасував історико-архітектурний опорний план Львова, що відкриває шлях для хаотичної забудови міста. Засідання відбулося у закритому письмовому провадженні, без можливості для Міністерства культури та Львівської міської ради публічно захистити свою позицію. Про це повідомив міський голова Львова Андрій Садовий.

Також Садовий заявив, що міська рада вже готує касаційну скаргу і не збирається здаватися у боротьбі за збереження історичної спадщини міста.

«Це ще один доказ того, що Україна потребує якісної судової реформи. Усі рішення, які стосуються громад, мають прийматися та обговорюватися у публічному процесі. Я прошу всіх журналістів, блогерів, громадських активістів звернути увагу на цю ситуацію. На жаль, сьогодні публічність є нашим єдиним захистом і надією на справедливість», — підкреслив мер Львова.

Міська влада запевняє, що готова до рішучих дій, адже спадщина Львова є частиною культурної спадщини всієї України та світу.

Нагадаємо, Історико-архітектурний опорний план Львова, який регулює будівництво в історичних районах міста, оскаржують у двох судах – у Києві та у Львові. Так, двоє позивачів прагнуть будувати 25-поверхові будинки в історичному ареалі/ буферній зоні ЮНЕСКО - на вулицях Липинського, 13б та Вербовій, 15а. Висотність цієї забудови суперечить не лише положенням Історико-архітектурного опорного плану, а й положенням плану зонування території. 

У столиці документ оскаржували в частині затвердження його Міністерством культури та стратегічних комунікацій, а у Львові – в частині затвердження його департаментом архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної військової адміністрації.

За законом кожне історичне місто, тим паче якщо воно є частиною спадщини ЮНЕСКО, зобов’язане мати Історико-архітектурний опорний план - важливий стратегічний документ для збереження нерухомої культурної та історичної спадщини. У Львові розробляти цей документ розпочали у 2017 році, і ця роботи тривала кілька років. І в жовтні 2023 року документ затвердили в департаменті архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної військової адміністрації, а в січні цього року – у профільному міністерстві.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів