Співвласників будинків на Львівщині зобов’язують укласти договори на обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж

20:18 17 серпня 2021 р.

Фото до новини

Співвласники будинків зобов’язані укласти договори на обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж. Це можуть бути як мешканці газифікованих багатоквартирних будинків або за їхнім рішенням – управителі багатоквартирного будинку, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, інша уповноважена співвласниками особа.

Це відбувається відповідно до законодавчих змін, які набрали чинності 1 травня.

Послуга є ринковою. Споживачі можуть самостійно обрати надавача послуг, як зазначено у тексті закону: «оператора газорозподільної системи або іншого суб’єкта господарювання, який має право на виконання таких робіт».

Про це сьогодні нагадав технічний директор АТ «Львівгаз» Олександр Ганжа на нараді під головуванням першого заступника голови Львівської ОДА Андрій Годика з керівниками ОТГ та РДА, в межах якої розглянули проблемні питання підготовки газового господарства області до осінньо-зимового періоду, пише Dailylviv.com.

"У разі якщо об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, управитель або інша уповноважена співвласниками особа не звернулися до оператора газорозподільної системи із заявою про укладення договору, вважається, що співвласники багатоквартирного будинку приєдналися до договору на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку з оператором газорозподільної системи, на території ліцензійної діяльності якого розташований відповідний будинок", - наголосиів Олександр Ганжа.

Також представник АТ «Львівгаз» окреслив низку інших проблемних питань, серед яких: необхідність підписання власниками будинків актів розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін, недопущення крадіжок елементів систем газопостачання та несанкціонованих врізок в газорозподільну систему, проблема заміни застарілого газового обладнання, а також значна кількість газових проточних водонагрівачів не обладнаних автоматикою безпеки.

Окрім цього – необхідність проведення реконструкції внутрішніх газових мереж власниками житлового фонду з метою приведення їх до вимог чинних нормативних документів та недопущення порушення охоронних зон газопроводів та споруд на них внаслідок самовільного встановлення МАФ, стоянок автотранспорту, гаражів тощо.

«Ми всі прекрасно розуміємо, що газ є джерелом підвищеної небезпеки. Тому проведення необхідної реконструкції внутрішніх мереж, замін застарілого обладнання  є тим, на що необхідно звернути увагу. Що стосується організаційних заходів: якщо лічильники в бюджетних установах, які споживають понад 10 тис м3 природного газу в рік не обладнані засобами дистанційної передачі даних з початку опалювального сезону з великою ймовірністю газопостачання споживачам буде припинене.

Щодо розмежування відповідальності за внутрішньобудинкові мережі: на території Львівщини понад 2 тис будинків не підписали акт розмежування балансової належності. Наголошу, що вимоги нормативних документів такі, що за внутрішні газові мережі відповідає власник чи балансоутримувач, а з ким він укладе угоду це вже його вибір. Тому тут важлива комунікація керівників територій з суб’єктами, які здійснюють управління багатоквартирними будинками», - зазначив Андрій Годик.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів