Сімейним лікарям хочуть дозволити відбирати матеріал для тестування пацієнтів на COVID-19

11:36 3 листопада 2020 р.

Фото до новини

Міністерство охорони здоров'я має намір внести зміни до наказу №504, що дасть змогу лікарям "первинки" відбирати матеріал для тестування пацієнтів на COVID-19, а також самостійно здійснювати експрес-тестування,

 Про це заступник міністра охорони здоров'я Ірина Садов’як повідомила під час прес-брифінгу в Києві у вівторок, пише Dailylviv.

"Ми напрацювали деякі зміни до наказів МОЗ, зокрема наказу №504, який регламентує порядок надання первинної меддопомоги. У цьому наказі ми передбачаємо розширити перелік послуг на "первинці" в частині забезпечення відбору зразків матеріалів для тестування на COVID-19, а також експрес-тестування", - сказала вона.

Заступник міністра додала, що "одна лише наявність симптомів гострої респіраторної вірусної інфекції не є підставою для тестування на COVID-19 методом ПЛР".

"ПЛР-тестування показане особам, які відповідають визначенню підозрілого, ймовірного випадку або з ознаками гострої респіраторної вірусної інфекції або вірусної пневмонії, а також контактним особам у разі появи симптомів. Доцільність направлення пацієнта на ПЛР-тестування лікар визначає відповідно до стандартів", - сказала Садов’як.

Окрім цього, за словами заступника міністра, МОЗ має намір дозволити лікарям "первинки" видавати лікарняні до 15 днів.

"Пропонується внести зміни до наказу №455 про затвердження інструкції щодо порядку видачі документів, які свідчать про тимчасову непрацездатність громадян. Ці зміни дадуть змогу лікарю в амбулаторіях видавати лікарняний до 15 днів пацієнтам із коронавірусною хворобою на весь період лікування та самоізоляції, до цього лікар мав право видавати до 10 днів. Також пропонується виключити вимогу видавати лікарняний за місцем проживання або роботи, що значно спростить процедуру отримання лікарняного для осіб, що уклали декларацію з сімейним лікарем в іншій місцевості", - додала Садов’як.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів