Швейцарський стіл накриють у парку культури Львова
15:00 29 вересня 2016 р.
На Ярмарку органічної та натуральної продукції, який відбудеться цими вихідними у Львові в Парку культури імені Богдана Хмельницького, будуть представлені господарства, які майже 90 відсотків своєї продукції продають за кордон.
Відео: Львівський прес-клуб
Про це повідомили сьогодні, 29 вересня, учасники прес-конференції на тему: «Проведення у Львові V Ярмарку органічної та натуральної продукції», яка відбулася у Львівському прес-клубі.
ТзОВ «Агро Радехів» має сертифікат якості своєї продукції для країн ЄС.
- Ми сертифіковані швейцарською фірмою Bio.inspecta AG. Вимоги цієї компанії дуже суворі. Але це нам дає можливість мати відкриті ворота до європейських ринків, - розповідає директор ТзОВ «Агро Радехів» Сергій Павловський.
За його словами, швейцарський інспектор приїжджає кілька разів на рік, інколи – без попередження, бере проби грунтів, рослин, зерна і всього, що він вважає за необхідне. І все це потім проходить обстеження у лабораторії в німецькому Ганновері.
- Нашу продукцію перевіряють на всі види важких металів, пестицидів та всі види шкідливих речовин, - каже Сергій Павловський.
Саме завдяки цьому 80 відсотків продукції продається на ринках Швейцарії, Німеччини, Австрії, Італії.
- Наше підприємство має на Львівщині близько тисячі гектарів. Можемо розвиватися ще, якщо будуть можливості з розширення земельного банку, - каже Сергій Павловський.
Він зауважив, що у Швейцарії понад сорок відсотків земель віддано під органічне агровиробництво. В той час як в Україні таких земель лише один відсоток.
- Наші аграрії останніми роками грішать великим внесення гербіцидів, особливо гліфосатів, які застосовуються за п’ять-десять днів до жнив, що є строго заборонено в Європі, - розповідає Сергій Павловський.
За його словами, агрохолдинги та індустріальні компанії вносять дуже велику кількість мінеральних добрив зі свинцем, ртуттю, кадмієм. І після них як мінімум три роки поля мусять вистоювати в бур’янах.
Сергій Павловськи розповів, що продукція, яку виробляє його господарство, вимагає ручної праці та більше затрат. Але і ціна її на ринку значно вища.
За словами Сергія Павловського, ідея створення такого господарства належить австрійцям. І урожай з його полів забирають спеціальні сертифіковані зарубіжні підприємства.
- В Україні науковці такими розробками займалися давно. Але розвивати цей ринок у нас досі не поспішають, - каже він.
Тепер 20 відсотків свого врожаю ТзОВ «Агро Радехів» продає в Україні. Зерно купують підприємства, які виробляють пластівці, олію та інше.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook