Шість панів можуть купити всі землі Львівської області

22:50 2 жовтня 2019 р.

Від такої небезпеки сьогодні, 2 жовтня, під час пресконференції у Львівському пресклубі застеріг президент Асоціації роботодавців Львівщини Зеновій Бермес.

За його словами, новий законопроект про ринок землі, який форсовано хоче прийняти влада, передбачає продаж 15% землі в одні руки. Це на Львівщині – 200 тисяч гектарів. Отже шість панів, які прийдуть, можуть купити всі землі Львівської області.

- Землю пересічні українці не куплять, бо в них грошей немає. 93-95% українців, які живуть в селі, навіть не сплачують єдиного соціального внеску, не мають звідки. На 281 тисячу членів особистих селянських господарств ми маємо 700 фермерів на Львівщині. Село є, а фермерства немає. Це можна назвати "новим геноцидом". Село винищують,- наголошує Зеновій Бермес.

Він проводить паралелі зі сусідньою Польщею не на користь України.

- Польська влада не скасувала міністерство сільського господарства і розвитку села. Пріоритет на придбання землі у Польщі мала фізособа. Але обмеження для неї становило 300 га. На території гміни треба було прожити не менше п’яти років, щоб купити землю. 

За словами голови Асоціації фермерів та приватних землевласників Львівської області Ярослава Кардаша, на початках землю в Польщі міг придбати лише поляк. 

-Сьогодні в них дозволений продаж землі іноземцям, але в них у Конституції, як і в Румунії, записано, що основою ведення сільського господарства є сімейне фермерське господарство. Ми також вимагаємо, щоб в нашій Конституції була задекларована така норма. Щоби надалі не допустити монополізації сільського господарства, розвитку латифундій. Бо це призводить до знищення українського села вже сьогодні. Близько 50 сіл щороку щезає з карти держави,-  б’є на сполох Ярослав Кардаш.

 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

22:24 23 липня 2021 р.

На дах Ратуші, світлофор і ще 37 об'єктів у Львові дадуть 21 млн грн

Сьогодні в мерії Львова відбулось позапланове засідання міської комісії з питань ТЕБ і НС щодо необхідності проведення невідкладних аварійно-відновлювальних робіт внаслідок збитків, завданих негодою, яка трапилась наприкінці червня.

Рубрика: Економіка

14:52 23 липня 2021 р.

Львівгаз планово оштрафували за вісім порушень, - НКРЕКП (відео)

У тому числі за встановлення і повірку лічильників газу для побутових споживачів. Голова НКРЕКП вважає «Львівгаз» - одним з небагатьох підприємств, в якого найбільше порушень стосовно прав споживачів

Рубрика: Економіка

13:53 23 липня 2021 р.

На Львівщині є дві найбагатші громади, а у двадцяти ОТГ немає грошей на зарплату

У десятці найбільш успішних: Славська, Львівська, Пустомитівська, Солонківська, Мурованська, Стрийська, Зимноводівська, Підберізцівська, Червоноградська, Жовтанецька територіальні громади.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу