Щонайменше ₴1 млрд збитків завдала ракетна атака по Львову 4 вересня

12:39 12 вересня 2024 р.

Фото до новини

У Львові ще підраховують точні збитки, завдані громаді внаслідок ворожої атаки на місто 4 вересня. Але вже попередньо можна сказати, що йдеться про щонайменше один млрд грн.

Про це на пленарному засіданні сесії Львівської міської ради повідомив перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко, пише Dailylviv.com.

Нагадаємо, внаслідок минулотижневої ворожої атаки у двох районах Львова -  Франківському та Залізничному – пошкоджено 189 будинків. З них 19 - памʼятки архітектури, також є історично цінні будинки. Загалом значних руйнувань зазнав 21 будинок,  52 квартири є непридатні для проживання. 

Так, у  Франківському районі пошкоджено 68 житлових будинків. З них 13  -  памʼятки архітектури. У цих будівлях вибито 68 вікон та зруйновано 8 вхідних брам. У 55 будинках, що не є памʼятками архітектури, вибито 609 вікон та зруйнована 31 брама. На сьогодні всі вибиті вікна закрили плівкою. Також вже проведено більшість замірів для їх заміни.  

Посадовець наголосив, що значних пошкоджень у цьому районі зазнало 6 будинків. У них пошкоджено дахи, перекриття, стіни, перегородки, вікна. Спеціалізовані ліцензовані організації завершили обстеження цих будівель  та готують експертні висновки. Мешканцям запропоновано тимчасове безоплатне проживання у готелях (скористалось 20 сімей). А також компенсація 10 або 12 або 15 тис. грн щомісяця на оренду тимчасового житла.

Загалом вже проведено обстеження 13 будинків-пам‘яток архітектури та 14 будинків історичного ареалу та надано відповідні рекомендації щодо їх відновлення. Зараз триває укладення договорів на проведення цих робіт. Тривають протиаварійні демонтажні роботи на вул. Коновальця, 44 та 44а.

Також у процесі обстеження виявлено пошкодження дахів в 4-х будинках – на вул. Кокорудзи, 16, вул. Коновальця, 50, вул. Мельника, 5 та 10.  

У Залізничному районі пошкоджено 121 житловий будинок. З них 6 - пам’ятки архітектури.

Загалом внаслідок атаки пошкоджено 71 вхідну браму до будинків, 150 вхідних дверей до помешкань, близько 2700 вікон, з них 194 вікна в місцях загального користування, зокрема 71 дерев’яне вікно в пам’ятках. Зараз завершується проведення замірів для встановлення нових деревʼяних та пластикових вікон.

У 60 будинках є руйнування покрівель (10 вже тимчасово накрито, на 39 об’єктах розпочинають накривати, по 2 покрівлях підрядники вже стали до робіт).

Щодо 26 будинків вже проведено експертне обстеження технічного стану, видано 5 експертних висновків, ще 20 – очікується. Ще 11 будинків обстежують. Значних руйнувань зазнали 15 будинків», - сказав Андрій Москаленко.

Огляд квартир на наявність руйнувань триває. Складено 490 актів візуального огляду, 460 помешкань вже обстежено на наявність пошкоджених вікон та вхідних дверей. На компенсацію за пошкоджені вікна та вхідні двері надійшло 44 заяви.

Як додав перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко, на жаль, деякі зруйновані будинки не підлягають відновленню, тож їх доведеться демонтувати.

Нагадаємо, 4 вересня, близько п’ятої години ранку ворог здійснив комбіновану атаку по Львову ракетами та шахедами. Внаслідок атаки загинуло 7 людей, з них 1 дитина. Ще 71 людина потребувала медичної допомоги, з них 10 дітей. Руйнувань зазнали 189 будівель (житлові будинки, 7 закладів освіти, 2 спортивні заклади, 2 медичні установи та 1 заклад культури), що розташовані на вулицях Васильківського, Є.Коновальця, Грюнвальдській, Кокорудзи, Мельника, Антоновича, Єфремова, Художній, Пастернака, Тобілевича, Героїв УПА, Городоцькій, Генерала Чупринки, Квітневій, Авіаційній, Братів Дужих, Братів Климових, Братів Міхновських, Вернигори, Головацького, Голубовича, Декарта, Естонській, Затишній, Залізничній, Каганця, Квітки-Основ’яненка, Кульпарківській, Марка Вовчка, Сорохтея, Сполучній, Стародубській, О.Степанівни, Хотинській, Шараневича, Щекавицькій,  Ясній та Чернівецькій. Також пошкоджень зазнав храм ПЦУ св. Юрія Переможця.

Зазначимо, для максимально швидкого відновлення знищених росіянами будинків, мер Львова Андрій Садовий закликав український та міжнародний бізнес взяти під опіку одну зі зруйнованих будівель. На сьогодні до ініціативи «Візьми будинок під опіку» приєдналося вже понад 35 організацій, фондів, підприємств та закордонних міст-партнерів.

Також місто допомагає мешканцям, житло яких зруйноване чи пошкоджене внаслідок ворожої атаки. Зокрема, тим, хто потребував, допомогли з тимчасовим безплатним житлом. Далі мешканцям, які втратили свої квартири внаслідок ворожої атаки, місто оплачуватиме оренду житла. Йдеться про компенсації у 10 тис. грн, 12 тис. грн та 15 тис. грн відповідно до того, яке помешкання у них було зруйновано: 1-, 2- чи 3-кімнатні квартири.

Якщо ж помешкання вціліли, але є вибиті вікна чи вхідні двері – люди отримають кошти на їх заміну: до 12 тис. грн за одне вибите вікно та до 8 тис. грн за пошкоджені вхідні двері.

Якщо ж через гасіння пожеж квартиру залили, власник отримає компенсацію у розмірі 15 тис. грн.  

Детальніша інформація як оформити різні компенсації – тут.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів