Понад 10 інвесторів зголосилися взяти під опіку зруйновані ракетним ударом будинки у Львові

20:17 9 вересня 2024 р.

Фото до новини

Вже понад десять українських компаній та закордонних партнерів зголосились долучитись до ініціативи «Візьми будинок під опіку»

Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.com.

Для максимально швидкого відновлення знищених росіянами будинків, мерія Львова закликає український та міжнародний бізнес взяти під опіку одну з зруйнованих будівель. Вже понад десять українських компаній та закордонних партнерів зголосились долучитись до ініціативи «Візьми будинок під опіку», яку ініціював міський голова Львова Андрій Садовий.

Зокрема, заявили про намір долучитися до відновлення та готові виділити:

компанія Carlsberg –  50 тисяч євро;

благодійний фонд Шона Пенна в Україні CORE – 100 тисяч доларів;

компанія «Кормотех» та  Enzym Group – 5 мільйонів гривень;

компанія Meest Group – 2 мільйони гривень;

місто-побратим Фрайбург – 100 тисяч євро (на відбудову ліцею № 5)

Львівський IT Кластер та компанії-учасниці асоціації (Intellias, Linkup Studio, Sombra, PLVision, Impressit, Forbytes, Relevant Software, Qubstudio) – 4 мільйони гривень;

компанія ОККО – 15 мільйонів гривень.

Читайте також: Ярослав Базилевич після ракетного удару піднявся у квартиру за допомогою автовежі. Він навряд чи повернеться у будинок після його відновлення

Під час масованої атаки на Львів минулого тижня росія пошкодила 188 будівель. 20 з них у критичному стані. Це будівлі історичної спадщини, житлові будинки та школи.

«Більшість будівель, які зазнали атаки, знаходяться в історичному середовищі, в зоні ЮНЕСКО. Будь-яке відновлення таких будинків потребує зовсім інших процедур, але їх відбудова – це наш обов’язок перед наступними поколіннями. До процесу відновлення залучені проєктанти, фахівці з історичної спадщини, управління охорони історичного середовища та управління архітектури. Потрібно підіймати всі архівні креслення і максимально ідентично відновити ці будинки», – зазначає Андрій Садовий, мер Львова.

Читайте також20 будинків у Львові, знищених ракетним ударом, не вдасться відновити — уповноважений уряду Польщі

«Як відповідальний український бізнес ми глибоко вкорінені в громаду. В кризових ситуаціях ми звикли діяти. Коли місто, де ми народилися, живемо і яке так любимо, опиняється під ударом, неможливо лишатися осторонь. Нам треба лишатися життєстійкими, аби вистояти, маємо підтримувати одне одного, щоб кожен зустрів зиму в теплих домівках. Тому це рішення наші команди ухвалили без жодних вагань.» – Олена Вовк, співвласниця біотех-компанії Enzym Group та петфуд виробника Kormotech.

Кампанія «Візьми будинок під опіку» триває і Львівська міська рада закликає українські та закордонні бізнеси і міжнародні благодійні організації допомогти відновити зруйновані ворогом будівлі. 

"Місто не оголошує збору, а запрошує взяти конкретний будинок під опіку та відновити його",- наголосили в ЛМР.

Читайте також: У будинках Львова, які постраждали від ракетних ударів росії, демонтовують аварійні конструкції (фото)

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів