12:07 19 травня 2024 р.
Власники нерухомості, право на яку вони набули до 2013 року, мають внести відомості до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Як це зробити.
У департаменті адміністративних послуг Львівської міської ради, пише DailyLviv.com, попереджають про те, що права власності на нерухомість, видані до 2013 року без використання нотаріальних бланків на звичайному папері та не зареєстровані у БТІ, тепер потрібно зареєструвати в Державному реєстрі речових прав.
Читайте також: Новація у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно
«Справа в тому, що до 2013 року реєстрація права власності на майно проводилася в реєстрі прав власності на нерухоме майно, який зараз є архівною складовою частиною Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Реєстрацію права власності на квартири, житлові будинки, нежитлові приміщення та інше нерухоме майно, проводилася у Бюро технічної інвентаризації, із видачею про це документів (витягів) або проставленням відповідних штампів (відміток) на самому документі.
Права видані раніше, наприклад в 80−90 роках без використання нотаріальних бланків на звичайному папері та не зареєстровані у БТІ (тобто немає жодних штампів, відміток БТІ, або Витягу з БТІ), то таке право не зареєстроване належним чином і таке майно обов’язково на сьогодні потрібно зареєструвати в Державному реєстрі речових прав, тому що права власності, як такого, не виникло.
Якщо документи містять одну з наступних відміток: штамп БТІ або відмітку БТІ, чи є витяг з реєстру БТІ, тоді документи вважаються належним чином оформлені, а право власності зареєстроване до 2013 року в старому реєстрі прав власності на нерухоме майно і відповідно, держава визнає право власності на таке майно. Такі документи є дійсними, але у випадку відчуження об'єкта нерухомості або продажу, вся інформація про таку реєстрацію повинна бути перенесена (внесена) до Державного реєстру прав, для синхронізації баз даних», - попереджають у ЛМР.
Читайте також: Нотаріуси з України вчиняють нотаріальні дії за кордоном - реакція Мін'юсту
Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно — офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Як внести дані в Державний реєстр речових прав на нерухоме майно
Для цього слід виконати такі дії:
- підготувати необхідний перелік документів;
- звернутись з пакетом документів до Центру надання адміністративних послуг або нотаріуса;
- отримати витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Адміністративний збір за процедуру повторної реєстрації власності платити не доведеться, адже фактично право власності виникло ще до 2013 року.
Читайте також: Для чого нерухомість, якою володіють українці, закликають вносити в Державний реєстр речових прав