Що зробили в будинках-пам'ятках архітектури у Львові, в які вдарила російська ракета

16:50 19 жовтня 2023 р.

Фото до новини

На вул. Стрийській тривають відновлювальні роботи у будинках, які постраждали від ракетного обстрілу 6 липня.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

У будівлях проводять мулярські роботи, монтують дахи та вставляють вікна. Оскільки будинки є пам’ятками архітектури, то встановлюють лише дерев’яні вікна. Про це повідомив заступник міського голови Львова з містобудування Любомир Зубач.

Зауважимо, що роботи відбуваються за кошти міського бюджету.

«Аварійно-відновлювальні роботи тривають у найбільш зруйнованих російською атакою будинках на вулиці Стрийській. Отже, зараз маємо такий стан справ:

-   Будинок № 68 – вставили орієнтовно третину вікон, тривають роботи на даху. А саме – закінчили з найскладнішими роботами з основою, потрібно ще щонайменше два тижні, щоб закінчили з укладенням черепиці.

-   Будинок № 66 – залили перекриття останнього поверху, підмурували фронтонні стіни. Ще приблизно тиждень мулярських робіт і будемо братися за дах.

-   Будинок № 64 – нагадаю, це будівля, де руйнування були наймасштабнішими, і будинок довелось відбудовувати фактично повністю. Тут завершили з перекриттям передостаннього поверху, мурують четвертий поверх. Орієнтовно ще два тижні робіт і будемо заливати перекриття останнього поверху.

-   Будинок № 62 – вимурували і залили перекриття мезоніну, виконали десь 60% робіт щодо монтажу металевих конструкцій даху. Наступного тижня робітники беруться вже зводити дахові конструкції з дерева. 

Генпідрядник робіт у цих будинках - ЛКП «Рембуд», – розповів Любомир Зубач.

Нагадаємо, 6 липня відбувся наймасштабніший обстріл Львова, внаслідок якого 10 людей загинуло, ще 48 отримали травми. Також було завдано значних руйнувань. Зокрема, на вул. Стрийській пошкоджено 17 будинків, з яких 4 – на вул. Стрийській, 62, 64, 66, 68 практично зруйновані.

Також мешканці будинків на вул. Стрийській, 62, 64, 66, 68 отримують з міського бюджету компенсацію на оренду житла.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів