Садовому доведеться пояснювати поліції та прокуратурі, куди щезли мільйони під час ремонту вулиці Бандери, - Синютка

19:07 13 листопада 2020 р.

Фото до новини

Народний депутат Олег Синютка повідомив, що міський голова Львова не надав документів про ремонт вулиці Бандери на запит 11 народних депутатів України, і тепер ця справа скерована у правоохоронні органи.

Відеозапис брифінгу 13 листопада 2020 року
Відео: Львівський пресклуб

Команда Олега Синютки підготувала звернення до Головного управління Нацполіції у Львівській області та обласної прокуратури з вимогою розслідувати факт зловживання бюджетними коштами під час реконструкції вул. С.Бандери у Львові. Ціна питання – 97 млн. грн.

Про це стало відомо під час брифінгу «Ремонт вулиці С.Бандери у Львові: куди зникають мільйони?», який відбувся 13 листопада у Львівському пресклубі. 

Брифінг розпочав Володимир Омелян, міністр інфраструктури України 2016-2019 років, який розповів про різке подорожчання ремонту доріг. При нинішній владі він обходиться вдвічі, а то й втричі дорожче, ніж ще кілька років тому, без зрозумілих на те причин. 

- Якщо ще 2019 року ми будували територіальні дороги вартістю 10-15 млн. грн за 1 км, то цьогоріч виходить вже аж 30 млн. грн.  Якщо дороги І категорії коштували 100-120 млн. грн за 1 км, то тепер – усі 200 млн. 

Львів, за словами Омеляна, ця проблема також не обійшла. І особливо багато питань виникає стосовно вулиці Бандери. Ось проста арифметика: у 2011 році в рамках співпраці міста з ЄБРР, було реконструйовано 1400 метрів вулиць Коновальця – Мельника  – Чупринки (які є суміжними з вулицею Бандери) і вартість робіт склала 4.5 мільйона євро. Зараз підрядник має відремонтувати 1 км 50 м вулиці за понад 209 млн гривень (за сьогоднішнім курсом – 6 мільйонів 400 тисяч євро) – удвічі дорожче.

- Мерія мусить пояснити громаді, з яких причин відбулося таке здорожчання, – вважає Володимир Омелян. – Зауважу,  що після місцевих виборів Львів став Великим Львовом, його бюджет тепер складає понад 3 млрд грн, а у наступні роки стане бюджет ще більшим. Важливо, щоб ці кошти використовували за призначенням. Львів’яни повинні бути впевненими, що їхніми грішми мер та його команда розпоряджаються ефективно. 

Екс-міністр також зауважив, що початкова і кінцева сума тендеру на виконавчі роботи вулиці Бандери різняться, крім того Володимир Омелян поцікавився долею бруківки, яку міська влада, попри невдоволення львів’ян, планувала замінити. Омелян запропонував залучити громадськість для контролю робіт на цій вулиці.

Деякі пояснення Володимиру Омеляну з цього приводу намагалась дати заступниця міського голови Львова Ірина Маруняк, яка побажала бути присутньою на цьому брифінгу. Зокрема, вона зазначила, що наразі жодної копійки фірмі-підряднику місто ще не заплатило, хоча робітники працюють від 28 вересня. Дорожнечу реконструкції на вул. Бандери чиновниця пояснила…складністю робіт. За її словами, багато нюансів не дозволили завершити ремонт у запланований термін, відтак вони триватимуть і взимку, якщо дозволять погодні умови.

- Там дуже складні інженерні мережі. Є колектор діаметром 1200 мм, який залягає на глибині понад 6 м, доводиться встановлювати відповідні кріплення. Також є водопровід з двох сторін, це ускладнює роботу. Крім того, роботи ведуться впритул до будинків, і підрядник мусить вести їх вкрай обережно, щоб не пошкодити будівлі, - сказала Ірина Маруняк. 

Вона визнала, що спочатку запланована вартість ремонту вул. С. Бандери була 97 млн грн, а потім ця сума зросла більше, ніж удвічі - до 216 млн грн: 

- Список доріг, які будемо ремонтувати у 2020 році, планувався у 2019 році, і тоді зазначали орієнтовну вартість виконання робіт. І це було 100 млн грн. Але, коли виготовили проектно-кошторисну документацію, дали її на експертизу, а це вже було влітку 2020 року, тоді вартість склала 216 млн грн. І це підтверджено усіма необхідними  експертними перевірками.

Чиновниця запевнила, що звинувачення у зловживанні і розкраданні коштів є безпідставними, і мерія готова надати усі необхідні документи, щоб це довести. Щодо автентичної бруківки Ірина Маруняк повідомила, що на вул. Бандери її збережуть, і лише вздовж колії викладуть римське каміння, а також облаштують асфальтовані велодоріжки. 

У відповідь на це депутат Львівської міськради від «Європейської солідарності» Сергій Івах зауважив, що не вірить у готовність міської влади чесно відзвітувати перед громадою міста. Адже на свій депутатський запит він чекає відповідь ще від 21 жовтня, а інформація на сайті Prozorro не дає йому можливості оцінити повну картину того, що відбувається на вул. Степана Бандери. 

Про замовчування і приховуванням фактів з боку мерії також гостро висловився народний депутат, кандидат на посаду міського голови Львова Олег Синютка. Він зазначив, що Львівська міська рада справді буде звітувати за кожну копійку ремонту вулиці Степана Бандери, але тепер вже не просто перед громадою, але й перед правоохоронними органами. Адже ще 20 жовтня він та ще 11 народних депутатів від фракції «Європейська солідарність» надіслали офіційне звернення до Андрія Садового з вимогою надати проєкт громадського простору вулиці Степана Бандери, матеріали громадських слухань, матеріали відкритого тендеру, проєктно-кошторисну документацію. За законом, міський голова Львова мав зробити це у 10-денний термін, тобто не пізніше 30 жовтня.

- Але сьогодні надворі вже 13 листопада. І це «чорна п’ятниця» для міського голови і його команди. Адже ми  підготували два звернення: до Національної поліції та прокуратури. Нехай правоохоронці поставлять жирний знак оклику у цій справі.

Олег Синютка наголосив, що проєктна ціна й угода переписувались мерією чотири(!) рази. Жодного документа, який би це спростував, ні він, ні інші депутати, не отримали. За його словами, це дає підстави вважати, що під час ремонту вул. Бандери банально розкрадають гроші з міського бюджету – близько 97 млн.грн. 

Наприкінці брифінгу Олег Синютка висловив щире співчуття Ірині Маруняк за те, що їй доводиться виконувати роль «пожежного» при начальникові, в якого «земля горить під ногами». 

- Ми працювали у мерії разом, я вас дуже поважаю за фаховість, Ірино Михайлівно. І дуже добре розумію. Зараз мені вас по-людськи щиро шкода. Але особисто до вас, як до заступника міського голови, у мене запитань немає. Зате до самого міського голови їх багато. Найголовніші з них такі: не крадіть та поверніть львів’янам гроші. Жодних відповідних документів, які би дали відповідь на питання «Чия доля закопується нині на вул. Бандери?», ми від міського голови не отримали. Досить дискутувати про порожні обіцянки. Я знаю, що у Ратуші працює багато гідних і фахових людей. Я би хотів, щоб вони працювали й далі у новій команді – без корупційних кайданків, без примусу до оборудок. А робили свою справу чесно, з можливістю розкрити свій потенціал. І така нагода у них буде, – підсумував Олег Синютка. 

Де закопали мільйони? Синютка і 11 нардепів від «ЄС» надіслали офіційне звернення до Садового з приводу ремонту вул. Бандери

На вулиці Бандери у Львові демонтували і трамвайні колії, і рейки

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів