Робота - у Польщі, пенсія - в Україні

22:53 5 вересня 2013 р.

  • 0

Громадяни України, які на законних підставах працюють в Республіці Польща, відтепер збережуть набуті згідно з польським законодавством права на соціальне забезпечення після завершення трудової діяльності і повернення в Україну.

Верховна Рада України (ВР ) прийняла закон "Про ратифікацію Угоди між Україною і Республікою Польща про соціальне забезпечення". За проект закону проголосували 273 народних депутатів з мінімально необхідних 226. Угоду укладено з метою розвитку взаємного співробітництва у сфері соціального захисту населення та врегулювання питань соціального забезпечення громадян обох держав.

Предметом правового регулювання угоди є загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що стосується: хвороби (тимчасової непрацездатності); вагітності та пологів (материнства ) нещасних випадків на виробництві, професійних захворювань і/або смерті з цих причин, безробіття; пенсії за віком, по інвалідності, через втрату годувальника, за вислугу років відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування; допомоги на поховання.

Набуття чинності угоди дозволить громадянам України, які на законних підставах працюють у Республіці Польща, зберегти набуті згідно з польським законодавством права на соціальне забезпечення після завершення трудової діяльності та повернення в Україну, сприяти мотивації для законного працевлаштування та повернення українських громадян. Про це повідомив РБК-Україна.

Коментарі(0)

До теми

11:48 27 лютого 2020 р.

На Львівщині реалізовують програму підтримки сільгоспвиробників

Тернопільсько-Львівський відділ закупівель акціонерного товариства «Державна продовольчо-зернова корпорація України» розпочав реалізовувати форвардну програму закупівель зерна урожаю 2020 року (пшениця, кукурудза, ячмінь і жито).

Рубрика: Економіка

09:15 27 лютого 2020 р.

НБУ послабив гривню на 12 копійок

Національний банк України послабив офіційний курс гривні на 12 копійок – до 24,649 гривні за долар проти 24,5307 гривні за долар у середу.

Рубрика: Економіка

14:30 25 лютого 2020 р.

Шахти працюватимуть до отримання гірниками іншої роботи, – Президент

Президент України Володимир Зеленський заявив під час всеукраїнської наради працівників вугільної галузі: «Жодна шахта не може бути закрита чи ліквідована, поки люди не отримають нову роботу, безпечну та з гідною оплатою».

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Професор УКУ пропонує обнулити медійне законодавство

Рубрика: Політика

Державна премія - за плагіат: волонтери - проти

Рубрика: Політика

Ринок землі: формула Романа Федишина

Рубрика: Економіка

"За" перезавантаження плану ОТГ на Львівщині

Рубрика: Політика

Зупинити новий Кодекс про працю

Рубрика: Політика

Всі відео розділу