Робота - у Польщі, пенсія - в Україні

22:53 5 вересня 2013 р.

Громадяни України, які на законних підставах працюють в Республіці Польща, відтепер збережуть набуті згідно з польським законодавством права на соціальне забезпечення після завершення трудової діяльності і повернення в Україну.

Верховна Рада України (ВР ) прийняла закон "Про ратифікацію Угоди між Україною і Республікою Польща про соціальне забезпечення". За проект закону проголосували 273 народних депутатів з мінімально необхідних 226. Угоду укладено з метою розвитку взаємного співробітництва у сфері соціального захисту населення та врегулювання питань соціального забезпечення громадян обох держав.

Предметом правового регулювання угоди є загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що стосується: хвороби (тимчасової непрацездатності); вагітності та пологів (материнства ) нещасних випадків на виробництві, професійних захворювань і/або смерті з цих причин, безробіття; пенсії за віком, по інвалідності, через втрату годувальника, за вислугу років відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування; допомоги на поховання.

Набуття чинності угоди дозволить громадянам України, які на законних підставах працюють у Республіці Польща, зберегти набуті згідно з польським законодавством права на соціальне забезпечення після завершення трудової діяльності та повернення в Україну, сприяти мотивації для законного працевлаштування та повернення українських громадян. Про це повідомив РБК-Україна.

До теми

14:50 25 лютого 2021 р.

Львів знову візьме кредит для неефективних комунальних підприємств, якщо дозволить Міністерство фінансів

Депутати погодили участь Львівської міської ради у Програмі підтримки муніципалітетів України в рамках надзвичайного “Пакету солідарності“ Європейського банку реконструкції та розвитку для протидії наслідків поширення вірусної інфекції COVID-19 у м. Львові.

Рубрика: Економіка

23:02 24 лютого 2021 р.

У Львові покарали Львівобленерго: підняли орендну плату за землю

Комісія Львівської міської ради прийняла рішення щодо затвердження Приватному акціонерному товариству «Львівобленерго» орендної плати за землю у розмірі 12% від нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу