Рейтинг найбільш престижних професій очолюють IT-спеціалісти, непрестижних - водії і таксисти

19:27 9 вересня 2013 р.

Такі результати опитування, проведеного дослідницьким центром міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна в серпні 2013 року. Загалом було опитано 1770 респондентів (835 жінок і 935 чоловіків).

На думку офісних працівників, найбільш престижною є професія IT-спеціаліста. На другому місці — посада керівника або директора. Останніми в трійці лідерів є юристи, адвокати і прокурори. Згідно з результатами опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна, найменш престижними «білі комірці» вважають робочі професії, діяльність таксистів і водіїв, а також роботу працівників сфери послуг. Замикають ТОП-5 найбільш престижних професій архітектори.

Крім цього, до десятки престижних увійшли банкіри, лікарі, льотчики або космонавти, інженери в різних галузях, а також економісти і фінансисти.

Непрестижність професій обумовлюється не тільки низькою оплатою праці, але й складними або специфічними умовами роботи, а також відсутністю соціальних гарантій. Список найменш престижних професій очолюють водії і таксисти (такої думки притримується кожен четвертий офісний працівник).

Ще чверть «білих комірців» вважає непрестижними робочі професії (сантехнік, токар, слюсар і т.д.). На третьому "непрестижному" місці — робота в сфері послуг (повар, перукар, працівник торгівлі, офіціант та інші). Професія вчителя, одна з найбільш незамінних у суспільстві, посідає четверту позицію за непрестижністю. Замикають першу п’ятірку рейтингу непривабливих професій військовослужбовці й міліціонери.

До небажаної десятки професій також потрапили державні службовці, менеджери з продажів, будівельники, фермери й наукові співробітники. 

 

dailylviv.com

До теми

13:43 28 січня 2021 р.

Приватні компанії відмовляють споживачам: не можуть забезпечити ціну, яка була озвучена державою,- голова асоціації

Рішення уряду встановити граничну роздрібну ціну на природний газ для населення на рівні 6,99 гривні за кубічний метр є неринковим і економічно необґрунтованим.

Рубрика: Економіка

11:21 28 січня 2021 р.

Не менше 100 тисяч абонентів - таку планку для облгазів ставить Нацкомісія

Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Валерій Тарасюк закликав ухвалити законопроект щодо укрупнення облгазів.

Рубрика: Економіка

20:24 27 січня 2021 р.

Оборонний завод у Львові: не можуть ані завантажити, ані погасити борги

Сьогодні, 27 січня, під головуванням першого заступника голови Львівської ОДА Андрія Годика відбулася робоча зустріч з керівництвом ДП «ЛДЗ «ЛОРТА» та представниками профспілки підприємства. Розглянули ситуацію щодо роботи заводу.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу