Психологія трейдера в роботі з валютним ринком Форекс

13:02 10 січня 2017 р.

Якщо трейдер має намір досягти успіху, торгуючи на ринку Форекс, йому доведеться ґрунтовно підготуватися не тільки теоретично, але ще й психологічно. Причому другий етап важить не менше.

Давайте уявимо новачка, який тільки починає освоювати Форекс. Цілком можливо, що попередньо отримані ним знання матимуть вплив і спочатку він зможе досягти хоча б якогось результату. Проте в цьому і криється вся підступність фінансових відносин, де сьогодні ви можете зірвати куш, а завтра втратити все. І якщо спочатку гравець ще записує свої дії, аналізує здійснені угоди, то через деякий час він починає помічати, що прибуток у нього не росте. Детальний розгляд стратегії може і не вказати на серйозні огріхи, але от в коментарях часто з'являються такі фрази, як «перетримав позицію», «рано вийшов» і так далі. Це в черговий раз стає підтвердженням психологічної непідготовленості і невпевненості гравця.

Досвідчені трейдери підтвердять, що для досягнення успіху в торгівлі необхідні такі якості, як контроль над емоціями, самодисципліна і здатність приймати адекватні рішення. Якщо ви витратите енергію, яка йде на емоції, ваш шлях до вершини успіху скоротиться майже наполовину.

Психологія форекс-трейдера

Люди на те й люди, що у них є відмінності від машин. Тому на ринку ми нездатні передбачати багато нюансів, після яких більшість гравців впадають в паніку, прагнуть швидше закрити операцію з valuten kurs, але після бачать, що графік почав рухатися в раніше передбаченому напрямку. Втрачені моменти викликають нестабільність психологічного стану, після якого подальша робота вже не може бути ефективною.

Процес торгівлі може мати всього три результати:

·       прибуток;

·       збиток;

·       відсутність зміни в балансі.

Зверніть увагу, що тільки один результат несе з собою позитивні емоції, а інші при цьому просочуються негативом. І якщо ви будете кожен раз боятися, панікувати чи дратуватися, коли починається несприятливий сценарій, незабаром у вас просто не залишиться сил вести торгівлю далі.

Тому вкрай важливо навчитися тримати власні емоції під контролем, холоднокровно ставитися до можливих невдач, розуміючи, що торгівля може і повинна нести з собою не тільки прибуток, але і позитивні емоції від самого процесу трейдингу.

Ще одна небезпека криється за таким корисним інструментом, як кредитне плече. Ніхто не сумнівається, що ефект від нього при правильному застосуванні виявляється більш ніж гідним – у вашому розпорядженні з'являється сума, яка багаторазово перевищує депозит рахунку. Однак при негативному розкладі кредитне плече може зіграти і проти вас. Адже якщо ви потрапляєте в поширену пастку і вважаєте, що отримавши в розпорядження пристойну суму, наділені «необмеженими можливостями і нічим не ризикуєте», це в корені не вірна позиція. Торгуючи позиковими коштами на ринку Форекс, ви, звичайно ж, можете заробити значно більше, але і ймовірність втрати всього депозиту збільшується в рази. В цьому випадку краще посилити дії з аналізу і використовувати той коефіцієнт кредитного плеча, при якому рівень ризику виявиться рівнозначним з потенційним доходом.

Розглядаючи в деталях психологію трейдера на форекс търговия, фахівці виявили три основні явища в роботі на ринку: страх, надія і жадібність. При цьому кожна людина виявляє свою індивідуальну реакцію на перераховані емоції. Та абсолютно для будь-якого гравця надмірна кількість емоцій негативно позначається на результатах торгівлі. Будьте в міру жадібними, майте виправдані надії і мотивуючий до дій страх.

Як боротися зі стресом?

Основним ворогом новачка в світі Форекс стає стрес. Він змушує одних людей опускати руки, інших кидати всі сили на виправлення ситуації. Але ви повинні шукати ефективні для себе навички боротьби зі стресом. Відкиньте всі зовнішні фактори, які здатні відволікати вас від роботи, або змініть своє ставлення до них. Пам'ятайте, що ви самі і є для себе головним ворогом. І від того, як буде організована ваша дисципліна, залежатиме подальший успіх в роботі на валютному ринку.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів