Простір для зловживань: 40% земель Міноборони не внесені в держгеокадастр

16:58 9 жовтня 2020 р.

Отримання Міністерством оборони дозволів на проведення робіт із землеустрою органи влади на місцях часто саботують.

Міністерство оборони України активно залучатиме територіальні підрозділи Держгеокадастру до проведення інвентаризації земель оборони. Це значно прискорить процес їх оформлення. Відповідної домовленості досягли міністр оборони України Андрій Таран та голова Держгеокадастру Роман Лещенко, підписавши меморандум про співпрацю.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони, інформує DailyLviv.

— На сьогодні майже 40% земель оборони досі не внесено до кадастру. Це провокує різноманітні зловживання і є неприпустимим. Наразі на оперативному обліку оборонного відомства перебуває 3311 земельних ділянок загальною площею 518,6 тис. га. Тому активізуємо роботу з Держгеокадастром і вже надали його територіальним підрозділам переліки земельних ділянок щодо яких необхідно провести інвентаризацію, — зазначив Андрій Таран.

За його словами, прийнято урядові рішення, що дають можливість проводити інвентаризацію земель на підставі наказу Держгеокадастру та за рахунок коштів, виділених із Державного бюджету України цій службі. Це спрощує та прискорює для Міноборони процедуру оформлення земель.

— Ми розуміємо, що навколо процесу реєстрації земель оборони подекуди фігурують різні «інтересанти». І отримання Міністерством оборони дозволів на проведення робіт із землеустрою від органів влади на місцях, м’яко кажучи, часто саботуються. Тому об’єднуємо свої зусилля з Держгеокадастром, і продовжуємо роботи з інвентаризації земель оборони та нанесення окремого інформаційного шару на Публічній кадастровій карті, — наголосив міністр оборони України.

Нагадаємо, з ініціативи Міноборони та за повного сприяння Держгеокадастру на Публічній кадастровій карті України вже створено окремий інформаційний шар земель оборони «У користуванні Міноборони». Це зроблено для запобігання самозахопленню земель оборони. На сьогодні фахівцями Міноборони до нього внесено 1002 земельні ділянки. Триває робота щодо внесення ще близько 500 ділянок.

Меморандум між Міноборони та Держгеокадастром передбачає, зокрема, співпрацю відомств із внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки, що належать до земель оборони, їхні кількісні, якісні характеристики та грошову оцінку, визначення основних вимог і підходів, що застосуватимуться при здійсненні заходів з державної інвентаризації земель оборони.

У результаті будуть усунуті випадки незаконного використання земель оборони сторонніми особами, а державні підприємства, установи та організації Міноборони, Збройних Сил України використовуватимуть земельні ділянки з чітко визначеними межами в натурі.

Найдорожче земельну ділянку продали в оренду в Мостиському районі.

Мер пообіцяв ділянку під кооперативне житло для Укрзалізниці.

dailylviv.com

До теми

20:58 27 січня 2022 р.

Через втрати мільйонів гривень на Львівщині планують запровадити щоденний облік туристів

Найвищий туристичний збір на Львівщині у Львівській, Трускавецькій, Східницькій, Славській та Судовишнянській територіальних громадах, а Львівська область – третя в Україні за підсумками 2021 року з показником туристичного збору 23 млн.

Рубрика: Економіка

14:04 27 січня 2022 р.

Земельні ділянки, нерухомість, родовища корисних копалин: на Львівщині презентували інтерактивну карту інвестпривабливості

Більше, ніж пів року, фахівці команди департаменту економічної політики Львівської облдержадміністрації спільно з колегами з Львівської обласної ради працювали над створенням платформи, де будь-яка фізична чи юридична особа зможе розмістити та/або знайти найкращі інвестиційні пропозиції.

Рубрика: Економіка

22:38 26 січня 2022 р.

82-річний співзасновник ІТ-компанії ELEKS щодня програмує на С++

Співзасновник компанії ELEKS Олексій Іванович Скрипник має 40-річний досвід у програмуванні. Нині він у свої 82 роки щоденно по кілька годин кодить на С++, а перед тим уранці пішки проходить шість кілометрів. Олексій Іванович розповів нам про програмування на великих машинах у 1970-х і розробку моделі електромережі для атомних субмарин.

Рубрика: Економіка

19:37 26 січня 2022 р.

Завод з виготовлення електромобілів: Садовий озвучив ціль представникам ЄІБ

У Львівській мерії відбулася зустріч міського голови Андрія Садового з представниками Європейського інвестиційного банку. Посадовці міськради презентували низку цікавих ініціатив, які планують втілити в життя у місті, а також обговорили поточну реалізацію підпроєктів Банку.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу