Простір для зловживань: 40% земель Міноборони не внесені в держгеокадастр

16:58 9 жовтня 2020 р.

Отримання Міністерством оборони дозволів на проведення робіт із землеустрою органи влади на місцях часто саботують.

Міністерство оборони України активно залучатиме територіальні підрозділи Держгеокадастру до проведення інвентаризації земель оборони. Це значно прискорить процес їх оформлення. Відповідної домовленості досягли міністр оборони України Андрій Таран та голова Держгеокадастру Роман Лещенко, підписавши меморандум про співпрацю.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони, інформує DailyLviv.

— На сьогодні майже 40% земель оборони досі не внесено до кадастру. Це провокує різноманітні зловживання і є неприпустимим. Наразі на оперативному обліку оборонного відомства перебуває 3311 земельних ділянок загальною площею 518,6 тис. га. Тому активізуємо роботу з Держгеокадастром і вже надали його територіальним підрозділам переліки земельних ділянок щодо яких необхідно провести інвентаризацію, — зазначив Андрій Таран.

За його словами, прийнято урядові рішення, що дають можливість проводити інвентаризацію земель на підставі наказу Держгеокадастру та за рахунок коштів, виділених із Державного бюджету України цій службі. Це спрощує та прискорює для Міноборони процедуру оформлення земель.

— Ми розуміємо, що навколо процесу реєстрації земель оборони подекуди фігурують різні «інтересанти». І отримання Міністерством оборони дозволів на проведення робіт із землеустрою від органів влади на місцях, м’яко кажучи, часто саботуються. Тому об’єднуємо свої зусилля з Держгеокадастром, і продовжуємо роботи з інвентаризації земель оборони та нанесення окремого інформаційного шару на Публічній кадастровій карті, — наголосив міністр оборони України.

Нагадаємо, з ініціативи Міноборони та за повного сприяння Держгеокадастру на Публічній кадастровій карті України вже створено окремий інформаційний шар земель оборони «У користуванні Міноборони». Це зроблено для запобігання самозахопленню земель оборони. На сьогодні фахівцями Міноборони до нього внесено 1002 земельні ділянки. Триває робота щодо внесення ще близько 500 ділянок.

Меморандум між Міноборони та Держгеокадастром передбачає, зокрема, співпрацю відомств із внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки, що належать до земель оборони, їхні кількісні, якісні характеристики та грошову оцінку, визначення основних вимог і підходів, що застосуватимуться при здійсненні заходів з державної інвентаризації земель оборони.

У результаті будуть усунуті випадки незаконного використання земель оборони сторонніми особами, а державні підприємства, установи та організації Міноборони, Збройних Сил України використовуватимуть земельні ділянки з чітко визначеними межами в натурі.

Найдорожче земельну ділянку продали в оренду в Мостиському районі.

Мер пообіцяв ділянку під кооперативне житло для Укрзалізниці.

dailylviv.com

До теми

11:04 24 жовтня 2020 р.

Нові зміни розкладу руху на Львівській залізниці через зимовий час і ремонти

Регіональна філія «Львівська залізниця» нагадує пасажирам про те, що 25 жовтня 2020 року о 04:00 год. за київським часом на всій території України відбудеться перехід на зимовий час, тож годинникову стрілку необхідно перевести на одну годину назад. Зважаючи на це, зазнає змін розклад руху деяких приміських поїздів.

Рубрика: Економіка

10:45 24 жовтня 2020 р.

З багатьох залізничних станцій буде відкрито продаж квитків на поїзди

З 00:01 26 жовтня, за рішенням Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, буде поновлено продаж квитків з більшості закритих залізничних станцій.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу