Польща перейде на євро. Повідомили коли

16:12 17 листопада 2023 р.

Фото до новини

Злотий зміцнюється.

Про це повідомляє Польське радіо, пише DailyLviv.com.

Польща буде готова перейти на євро через десять років. На цьому в ефірі Polskie Radio наголосила радник керівника Національного банку Польщі, професор Гражина Анципарович. За її словами злотий зміцнюється.

«У майбутньому це має дозволити зміну валюти без негативних наслідків для польської економіки», – наголосила радниця:

«Ми наближаємося у силі нашого злотого до того, щоб за кілька років, найпізніша за кільканадцять років без великих потрясінь та зусиль з нашого боку ухвалити рішення хочемо ми впровадити євро чи ні. Звісно це би тягнуло за собою зміну Конституції»

У третьому кварталі 2023 року Польща зафіксувала найвище квартальне зростання ВВП у Європі, досягнувши одного цілого чотирьох десятих відсотка. У жовтні 2023 року базова інфляція без урахування цін на продукти харчування та енергоносії становила 8% у річному обчисленні.

Читайте також: Фінансові ринки відреагували на ракетний удар в Польщі

Нагадаємо, 10 років тому тодішній прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявляв, що Польща наразі не буде запроваджувати європейську валюту в обіг на території країни, оскільки уряд не має достатньої підтримки в парламенті, щоб прийняти зміни до чинної Конституції. 

Керівник польського уряду пояснював, що в Сеймі не вистачає кількох голосів для того, щоб ініціювати процес запровадження євро. Шанс для схвалення змін до Конституції, які необхідні для його початку, з'явиться тільки у 2015 р., коли відбудуться чергові вибори до Сейму. Самий процес заміни злотого на євро займе не менше шести років. Таким чином, при найкращому збігу обставин Польща перейде на нову валюту не раніше початку 2020-х рр. 

Читайте також: Українців штрафують на великі суми за те, що нелегально везуть валюту до Польщі

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів