Фінансові ринки відреагували на ракетний удар в Польщі

20:24 16 листопада 2022 р.

Фото до новини

Польський аналітик Бартош Савіцький назвав реакцію фінансових ринків на вибух у Переводові бурхливою, але він зазначив, що це тимчасове хвилювання.

Експерт додав, що падіння індексу WIG20 (показника фондового ринку двадцяти найбільших компаній відносно капіталізації на Варшавській фондовій біржі, - ред.) незначне. 

Про це інформує Польське радіо, пише Dailylviv.com.

Савіцький уточнює, що після вибуху «курс євро до злотого на азійській сесії піднявся навіть до 4,7850. Однак у середу вранці він опустився нижче 4,71 злотого і впав на пів гроша у порівнянні з ранком вівторка». Він додав, що долар коштує 4,52 злотих, що означає падіння курсу на 10 грошів. Як і злотий, польські активи демонструють опір.

Аналітик також зазначає, що прибутковість польських 10-річних скарбничих облігацій завершила сесію вівторка на рівні 6,95%. До ранку середи цей показник все ще був нижче 7%.

Ситуація на основних ринках швидко нормалізувалася. На думку аналітика, «ймовірно, це є результатом попередніх висновків про те, що вибух під Грубешовом є результатом дій українських протиповітряних сил».

Бартош Савіцький висловив припущення, що «питання вибуху біля Грубешова може обмежити потенціал для подальшого зміцнення польської валюти».

У ґміні Долгобичів оголошено 4-денну жалобу через вибух в Переводуві

За попередніми оцінками США, ракета, яка влучила в Польщу, походила з України

Немає ознак, що ракета, яка впала у Польщі, була навмисним ударом по країні, - Дуда

Без нападу Росії на Україну ракета не вибухнула б у Польщі

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини