Подано понад 15 тисяч заяв на ремонт пошкодженого майна, - Шмигаль

08:40 31 травня 2023 р.

Фото до новини

Тепер заявку у програму єВідновлення для отримання коштів на ремонтні роботи зможуть подати й ті, у кого немає Дії або смартфона.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль учора на засіданні Кабінету міністрів розповів про відшкодування населенню за пошкоджене війною майно, пише Dailylviv.com.

"Ми продовжуємо програму допомоги на ремонт пошкодженого майна єВідновлення. На сьогодні вже подано понад 15 тисяч заяв, регіони активно створюють комісії та розглядають заяви від власників пошкоджених об’єктів нерухомості.

Уряд допрацьовує деталі, аби програма діяла максимально ефективно та зрозуміло для наших громадян.

Зокрема, тепер заявку для отримання коштів на ремонтні роботи зможуть подати й ті, у кого немає Дії або смартфона. Потрібно звернутися в ЦНАП або до органу соцзахисту у своїй громаді і там допоможуть заповнити заявку. 

Ми деталізуємо питання щодо оскарження дій чи бездіяльності комісій, які, власне, займаються обстеженням пошкодженого майна. Також для консультацій по програмі єВідновлення можна буде звернутися на урядову гарячу лінію за номером 15-45.

Ми обіцяли, що допомога до 200 тисяч гривень для ремонту пошкодженого майна стане лише першим кроком у великій програмі відновлення житла. Адже тисячі українських родин повністю втратили свої домівки. Багато випадків, коли просто немає чого ремонтувати. Тому запускаємо другий етап програми єВідновлення. Це компенсація за зруйноване житло.

Сьогодні затвердимо постанову та формулу, за якою буде виплачуватися відповідна компенсація", - сказав Денис Шмигаль.

"На що можна буде витратити кошти?

По-перше, на будівництво будинку. У такому випадку виплата грошових коштів відбуватиметься безпосередньо на рахунок.

По-друге, на придбання квартири, іншого житлового приміщення з використанням житлового сертифікату.

Розмір компенсації буде розраховуватися Комісією за спеціальною формулою, яка враховуватиме регіон розташування знищеного об’єкта, рік забудови, площу об’єкта тощо.

Передбачаємо також принцип, що розмір компенсації встановлюється на рівні не нижче вартості спорудження житла відповідної площі згідно з його місцем знаходження.

Всі деталі щодо коефіцієнтів та виплат Міністерство інфраструктури найближчим часом прокомунікує та роз’яснить", - пообіцяв Денис Шмигаль.

"Тепер стосовно джерел компенсації.

Близько 62 млрд грн уже зібрано Урядом у Фонді ліквідації наслідків збройної агресії. Цих коштів вистачить для першого етапу виплат: як допомоги на ремонти, так і видачі житлових сертифікатів. Адже, за оцінками Світового банку, на першочергове відновлення майна Україні потрібно 1,9 млрд доларів. Далі — працюємо з нашими міжнародними партнерами, аби мобілізувати всю необхідну суму.

Будемо робити все, щоб кожен, хто втратив власну домівку, отримав компенсацію якнайшвидше", - запевнив прем'єр-міністр.

За зруйноване війною житло компенсують не грошима, а сертифікатами

Допомога жертвам війни: розпочинають реєстрацію заявок на пошкоджене чи зруйноване майно

Потрібен рік, щоб запрацював міжнародний реєстр збитків, заподіяних Росією Україні

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

 

новобудови Львів