Піаністка і стоматолог на Львівщині труть галицьку ружу для географічного зазначення

09:26 29 березня 2024 р.

Фото до новини

Галицькою ружею (трояндою) у Городоцькому районі вони засадили 1,5 гектара землі, але в перспективі планують розширити площі до 25-30 га.

Про це DailyLviv.com розповів Ігор Рева, в минулому стоматолог, а нині підприємець, який розвиває сирний і ружовий бізнес у селі Мильчиці на Городоччині.

За словами Ігоря Реви, власника сироварні "Гарбузовий рай", ружовий бізнес став похідним після того, як він з дружиною Соломією, піаністкою, покинули урбанізований Львів і почали в селі займатися сироварінням.

"Ми хотіли відкрити овечу ферму, але площу, яку планували під неї, довелося засадити галицькою ружею. Бо на фермі немає кому працювати", - пояснив Ігор.

Відтак сир вони варять з коров'ячого молока, яке закуповують на фермі Крехівського монастиря. А залишковому продукту виробництва — сироватці - знайшли природне застосування.

"Завдяки своїй кислотності, сироватка є прекрасним фунгіцидом і підживкою. Сироваткою окроплюємо ружі для запобігання грибковим захворюванням", - зазначив Ігор Рева.

Молода пара наразі заклала півторагектарну плантацію ружі, але в майбутньому планує розширити площі під ружею до 25-30 га. Бо такі масштаби вже дозволять виготовляти товарні партії конфітуру, які можна буде експортувати в Європу.

Читайте також: У «Шевченківському гаю» відкрили «швейцарську хату» з органічними продуктами

Ігор Рева розповідає, що варення з галицької ружі вони не варять, а труть. Тобто воно не проходить термічну обробку. Так готовий продукт ліпше зберігає свої смакові та цілющі властивості. Конфітур продають через магазини й інтернет, постачають до ресторанів, кондитерських.

“Для мене це родинне і близьке, бо ще бабці, прабабці робили це варення і начиняли ним пампухи на Різдво. Це смак з раннього дитинства”, – додає Ігор Рева.

Оскільки конфітур труть з локального сорту ружі, який притаманний лише цій місцевості. він має великий потенціал отримати реєстрацію як географічне зазначення, вважає Ігор Рева.

За свої сири родина уже отримала міжнародне визнання — торік на World Cheese Awards у Норвегії, де було представлено 4000 сирів, два види продукції родини сироварів зі Львівщини отримали престижну срібну нагороду. 

На черзі — конфіткр з пелюсток галицької ружі, який виготовляють сухим способом, без термічної обробки, з цукром або акацієвим медом.

Читайте такожКоньяк, шампанське та фету місцевого виробництва заборонять, – експерт у Львові 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів