17:30 3 січня 2025 р.
Усі роботи відбувалися за кошти міського бюджету Львова.
Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.com.
У будинку на вул. Кокорудзи, 16, який постраждав від російського обстрілу 4 вересня минулого року, вже повністю ліквідовано всі пошкодження. Так, за кошти міського бюджету тут відновлено дах, а перед Новим роком завершили реставрацію вхідної брами. Усі роботи відбувалися за кошти міського бюджету Львова. На відновлення усіх пошкоджених ворогом елементів будинку — даху, вхідної брами і компенсацію мешканцям за пошкоджені вікна, з бюджету витратили 426,6 тис. грн.
«Після обстрілу 4 вересня минулого року, у триповерховому будинку на вул. Кокорудзи, 16 було зруйновано дах, вхідну дерев’яну браму, а також пошкоджено вікна у квартирах мешканців.
Читайте також: Власники 13 квартир, які не можна відновити після ракетного удару по Львову, отримають гроші на нове житло. Як визначали ціну
Відновлення усіх пошкоджених елементів відбувалося за кошти міського бюджету. Найперше відновили дах. Вартість відновлення даху становила 129,3 тис. грн. А фактично перед Новим роком у будинок повернулася відреставрована брама. Її відновлення коштувало 97,3 тис. грн. Тут хочеться відзначити, що сам будинок не є пам’яткою, однак брама має історичну цінність», - пояснили у Франківській районній адміністрації.
Також 6 мешканцям будинку виплатили компенсацію на відновлення вікон. Сума виплат становить 199 тис. 975 грн. Відтак, на відновлення усіх пошкоджених ворогом елементів будинку на вул. Кокорудзи, 16 - даху, вхідної брами і компенсацію мешканцям за пошкоджені вікна, з міського бюджету витратили 426,6 тис. грн.
Нагадаємо, під час масованої атаки на Львів 4 вересня росія пошкодила 189 будівель. Це будівлі історичної спадщини, житлові будинки та школи. Також через ворожі обстріли загинуло 8 львів'ян. Відтак міський голова Львова Андрій Садовий після атаки росії на Львів 4 вересня впровадив ініціативу «Візьми будинок під опіку». До цієї ініціативи приєдналися різні організації, бізнес, іноземні донори. Вони беруть під опіку конкретні будинки і допомагають їх відновлювати.
Натомість будинки, які відновлюють не за кошти меценатів, ремонтують за кошти міського бюджету.