Нотаріальне посвідчення стосуватиметься лише благодійних пожертв валютних цінностей, - Мін'юст

22:49 5 вересня 2013 р.

  • 0
  • 3565

Дотепер благодійні пожертви у валюті були одним із способів переведення коштів у готівку, а часто - й сумнівних фінансових операцій.

Вимога щодо нотаріального посвідчення договорів, згідно із законопроектом "Про внесення змін до закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації", буде поширюватись лише на благодійні пожертви валютних цінностей і не стосуватиметься інших договорів, які укладаються благодійними організаціями. Про це заявив в.о. директора департаменту нотаріату, банкрутства та функціонування центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України Дмитро Журавльов, повідомила прес-служба Мін'юсту.

Законопроект "Про внесення змін до закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації" було розроблено з метою узгодження норм закону з положеннями статті 719 Цивільного кодексу України, яким передбачено, що договір дарування валютних цінностей на суму, яка перевищує п'ятидесятикратний розмір неоподаткованого мінімуму доходів громадян, укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.

Визначення пожертви надається статтею 729, якою передбачено, що пожертвою є дарування нерухомих та рухомих речей особам, для досягнення ними певної, наперед обумовленої мети.

Тож до договору пожертви застосовуються положення про договір дарування.

"Критика законопроекту пов'язана із тим, що благодійники не до кінця розібралися із його нормами. Є й інші противники його ухвалення. Не секрет, що благодійні пожертви у валюті були одним із способів переведення коштів у готівку, а часто - й сумнівних фінансових операцій", - підсумував Журавльов.

Про це пише РБК-Україна.

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

13:45 21 жовтня 2019 р.

Громади Львівщини й Нижної Саксонії напрацьовуватимуть спільні проекти

Голова Львівської ОДА Маркіян Мальський зустрівся із представниками Асоціації міст і громад Нижньої Саксонії на чолі з бургомістром міста Берген Райнером Крістофом Прокопом, аби налагодити співпрацю між громадами обох регіонів.

Рубрика: Економіка

  • 0
  • 408

09:40 21 жовтня 2019 р.

Гривня подешевшала на 30 копійок

Національний банк України зафіксував офіційний курс гривні на рівні 25,0351 гривні за долар (у п’ятницю – 24,7339) та 27,8991 – за євро (18 жовтня – 27,4867).

Рубрика: Економіка

  • 0
  • 384

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ УГП про ціну контролю за владою

Рубрика: Політика

Ліквідація успішних ОТГ

Рубрика: Політика

Ризики опалювального сезону на Львівщині

Рубрика: Економіка

Ринок землі в Україні

Рубрика: Економіка

Аналіз на генетичні захворювання

Рубрика: Медицина

Всі відео розділу