Неповідомлення податкової про нового працівника не коштує 96 тисяч гривень штрафу, – експерт

18:53 6 вересня 2017 р.

Якщо під час оформлення працівника на роботу роботодавець виконав усі умови, але з різних причин не повідомив про це в податкову, то керівника підприємства оштрафують на суму від 510 до 1700 гривень і нададуть припис – усунути це порушення.

Але штрафувати на суму в 96 тисяч – незаконно.

Про це сьогодні, 6 вересня, під час відеопрограми «Бухгалтерська правда», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила партнер компанії «Академія професійного бухгалтера» Людмила Шахно.

Вона нагадала, що як тільки вступили в дію штрафні санкції за порушення Законів про працю, то роботодавців завзято почали штрафувати на величезні суми.

Роботодавці оскаржували ці штрафи в судах. І суди винесли рішення, що неповідомлення податкової про нового працівника не важить аж 96 тисяч штрафу.

- На сьогодні вже є навіть роз’яснення управління Держпраці у Черкаській області, де говориться, що якщо є наказ про прийняття працівника на роботу, працівник ознайомлений з умовами внутрішнього трудового розпорядку, йому нараховують та сплачують заробітну плату, сплачуються внески, тобто ви нічого не порушили, лише забули подати повідомлення в податкову, в такому випадку вносять лише припис. Ви цей припис мусите усунути, подати повідомлення.

Якщо ви не подасьте повідомлення після припису, то буде застосована фінансова санкція – 3200 гривень та адмінштраф від 510 до 1700 гривень, - пояснює аудитор.

А ось штраф у 96 тисяч можуть накласти тільки в тому разі, якщо з’ясують, що працівник працює без оформлення трудового договору, оформлення на неповний робочий час тощо.

dailylviv.com

До теми

16:14 25 січня 2022 р.

Новий перевал збудують між Львівською і Закарпатською областями (відео)

На Закарпатті збудують нову дорогу, яка з'єднає Закарпатську і Львівську області. Йдеться про дорогу Верхній Студений - межу Закарпатської та Львівської областей, яка після закінчення робіт стане для Закарпаття п’ятим перевалом.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу