Не домовилися про експорт українського зерна з портів Чорного моря
22:21 5 травня 2023 р.
Чорноморська зернова угода під загрозою припинення.
Представники Росії, України, Туреччини та ООН не змогли досягти угоди про продовження українського експорту зерна з портів Чорного моря, повідомив 5 травня заступник речника генерального секретаря ООН Фархан Хак. Про це повідомляє Радіо Свобода, пише Dailylviv.com.
«Генеральний секретар передав усім сторонам пропозицію щодо подальших дій, спрямованих на вдосконалення та розширення Ініціативи, враховуючи позиції, висловлені сторонами. Ми закликаємо всі сторони продовжувати обговорення, подолати оперативні виклики та працювати над повною реалізацією та продовженням ініціативи», – сказав Фархан Хак.
Представники Росії, України, Туреччини й ООН входять до групи, відомої як Спільний координаційний центр. Наразі група заявила, що продовжує інспектувати раніше погоджені для проходження судна і заохочує країни продовжувати переговори щодо нових кораблів.
Зернова угода була погоджена 22 липня 2022 року двома домовленостями, укладеними з одного боку Україною, Туреччиною та ООН, з іншого – Росією, Туреччиною та ООН.
Угода забезпечує вивезення зерна з українських портів у Чорному морі, а також передбачає зняття обмежень на експорт російської сільгосппродукції.
У березні 2023 року український віце-премʼєр Олександр Кубраков заявив, що дію угоди продовжили ще на 120 днів. МЗС Росії наполягає, що її продовжено лише на 60 днів. 28 квітня ООН надіслала РФ, Україні та Туреччині пропозиції щодо продовження «зернової угоди».
З українських портів вийшли 12 суден, попри відмову росії від зернової угоди
Росія-терорист образилася на удар по Севастопольській бухті: виходить із зернової угоди
На експорт зерна з України понад 20 держав надали близько $150 млн
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook