Навіть якщо вся Україна залишиться без електрики, Західна Україна виживе, – експерт (відео)

19:07 10 грудня 2014 р.

Фото до новини

Якщо споживачів не відмикатимуть від електроенергії централізовано, то може статися, що електричні мережі із певним захистом за частотою будуть відмикатися самостійно. Це призведе до хаотичного відімкнення окремих регіонів та порушення енергетичного балансу в країні. Така ситуація може вилитися у багатомільярдні втрати.


Відео: Львівський прес-клуб

Про це в ефірі громадського мовлення Львівського прес-клубу (Прес-клуб-ГІТ) під час розмови на тему «Систематичне вимкнення електроенергії: глибинні причини і катастрофічні наслідки» сказав експерт, заслужений енергетик України Анатолій Акімов.

- Є такий термін - «black out», коли цілі регіони відключаються і потім їх дуже важко зібрати докупи. Це – надзвичайно велика небезпека. Зараз наші спеціалісти за цим стежать, щоби цього не було. Минулого року, коли «black out» стався у ПАР,  вони кілька місяців збирали свою енергосистему докупи і країна втратила через це 18 млрд доларів, - каже він.

На його думку, відключення – це один зі способів врятувати енергетичну систему України. Хоча ще донедавна були й інші.
За його словами, влітку ще була можливість вивезти вугілля з Донбасу і забезпечити наші ТЕЦ. Цього не було зроблено. Також  нещодавно Укренерго заявило про те, що 27 енергоблоків – в ремонті.

- Це нечуваний випадок! Скільки я себе пам’ятаю в енергетиці, до 1 листопада всі енергоблоки були відремонтовані. А зараз ситуація призвела  до того, що деякі електростанції працюють ледве-ледве, щоби підтримати себе у робочому стані. Працює один блок від сили. І працює так, щоби тільки не зупинитися, - каже експерт.

Також він повідомив, що в зоні АТО є шість потужних електростанцій: окремі з них розташовані на українській території, а постачають електроенергію до неконтрольованих територій. А деякі, навпаки, -  працюють там, а дають електроенергію нам. Так дроти прокладені.

Водночас Анатолій Акімов вважає, що з’єднання України енергетичними мережами з Прибалтикою, Білоруссю, Росією – дуже позитивний фактор.
-  Якби у нас щось сталося, то ми би отримали з Росії ту електричну енергію, якої нам не вистачає. Це може бути порятунком при нашій енергосистемі, - каже він.
Хоча в Україні є Бурштинський енергоострів, який, за будь-яких обставин, виживе.
- Він включає в себе Закарпатську область, половину Львівської і Івано-Франківської областей, Бурштинську ТЕС, Калуську теплоенергоцентраль і Теребле-Ріцька ГЕС. І він може працювати окремо від усієї України, - повідомив експерт.


Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів