Національний банк вилучає з обігу три монети

15:15 1 жовтня 2019 р.

  • 0


Фото: ukrinform.ua/

Українці не зможуть з 1 жовтня використовувати три монети для здійснення готівкових розрахунків.

Про це повідомили в Національному банку України, де також розповіли: «1, 2 та 5 копійок перестануть бути платіжних засобом та будуть вилучені з готівкового обігу. Рішення про вилучення дрібних монет з обігу – це частина комплексного рішення з оптимізації Національним банком України номінального ряду банкнот та монет гривні».

«У перспективі номінальний ряд гривні скоротиться із 17 до 12 номіналів. Залишиться шість номіналів монет та шість номіналів банкнот. Це зробить готівкові розрахунки зручними, простими та комфортними», – поінформували також у НБУ.

«Водночас, громадяни зможуть обміняти монети дрібних номіналів без обмежень та безкоштовно на монети та банкноти інших номіналів у сумах, які кратні 10 копійкам, в усіх відділеннях українських банків до 30 вересня 2020 року включно, а в Національному банку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзенбанк Аваль) – до 30 вересня 2022 року включно», – розповіли також у НБУ.

«Зобігу поступово виводитиметься й монета номіналом 25 копійок, яка поки що залишиться платіжним засобом. Але ті монети номіналом 25 копійок, що потраплятимуть у банки, не повертатимуться назад у обіг і поступово їх ставатиме все менше. Отже, в обігу залишатимуться монети номіналами 10, 25 та 50 копійок», – повідомили також у НБУ.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

19:26 31 березня 2020 р.

Продуктові ринки можна відкривати з дотриманням протиепідемічних заходів

Протиепідемічні заходи — це комплекс організаційних, медико-санітарних, ветеринарних, інженерно-технічних, адміністративних та інших заходів, що здійснюються з метою запобігання поширенню інфекційних хвороб, локалізації та ліквідації їх осередків, спалахів та епідемій.

Рубрика: Економіка

Останні новини

У Львівській області зафіксували ще два випадки захворювання на COVID-19

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Знищення ФОПів в Україні

Рубрика: Економіка

Міжконфесійна церква у зоні ООС

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення у Львові

Рубрика: Кримінал

"За" перезавантаження плану ОТГ на Львівщині

Рубрика: Політика

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу