Національний банк спростив відкриття й закриття рахунків | Новини Львова

Національний банк спростив відкриття й закриття рахунків

13:15 3 січня 2020 р.

  • 0


Фото: ukrinform.ua

Національний банк України спростив порядок відкриття та закриття банківських рахунків.

Про це повідомили в п’ятницю, 3 січня, у НБУ, де також розповіли, що, постанови, які затверджують зміни, набирають чинності з 3 січня 2020 року, й що «Національний банк України встановив порядок відкриття банками спеціальних рахунків відповідно до вимог Кодексу України з процедур банкрутства та спростив для фізичних осіб-підприємців порядок закриття банківських поточних рахунків».

На виконання вимог Кодексу України з процедур банкрутства Національний банк встановив порядок відкриття банками спеціального рахунку для здійснення керуючим санацією процедури санації боржника – юридичної особи, відкриття банками спеціального чи окремого рахунку для здійснення арбітражним керуючим процедури реструктуризації боргів та погашення боргів боржника – фізичної особи (фізичної особи-підприємця). У Нацбанку наголошують, що застосування такого порядку дасть можливість забезпечити рівні права та можливості для захисту законних інтересів кредиторів під час процесу банкрутства, врегулювати відносини щодо відновлення платоспроможності фізичних осіб, які опинилися в скрутній фінансовій ситуації, очистити баланси банків та зберегти їх клієнтів серед активних учасників споживчого кредитування тощо.

У Нацбанку зазначають, що відтепер у разі припинення фізичною особою-підприємцем підприємницької діяльності, закрити поточний банківський рахунок стане простіше: якщо на такому рахунку немає залишку коштів, банки зможуть закрити поточний рахунок без отримання будь-яких документів від клієнта, та у разі наявності на такому рахунку коштів, банкам надано право закрити поточний рахунок, перерахувавши залишок коштів на рахунок цієї особи, відкритий для власних потреб. Крім того, банки зможуть самостійно посвідчувати довіреність фізичної особи-підприємця, що не потребуватиме використання послуг нотаріуса.

Уповноваженому працівнику банку надається право посвідчувати довіреність фізичної особи-підприємця та фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність, якщо вона складається в банку у присутності власника рахунку та довірених осіб.

Такі новації містить постанова правління Національного банку України №162 «Про затвердження Змін до Інструкції про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків – резидентів і нерезидентів» від 27 грудня 2019 року. Водночас, норми, що визначають перелік операцій за вкладними (депозитними) рахунками іноземних представництв, трансформовані шляхом перенесення до «Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті».

Як інформував «Щоденний Львів», Національний банк увів в обіг оновлені банкноти.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

20:56 10 серпня 2020 р.

Новий опалювальний сезон на Новороздільській та Новояворській ТЕЦ знову під загрозою

Сьогодні відбулася нарада з врегулюванням проблемних питань Новороздільської та Новояворської ТЕЦ для уникнення зриву опалювального періоду та недопущення надзвичайної ситуації у містах Новояворівськ та Новий Розділ.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Доля львівських "Карпат"

Рубрика: Спорт

Забудова у Львові під корупційним дахом

Рубрика: Економіка

Транспортний тупик у Львові - як виїхати

Рубрика: Економіка

Львівська ОТГ: проблеми і рішення

Рубрика: Політика

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу