На приміських автобусних маршрутах Дрогобича несподівано підвищили вартість проїзду

21:40 9 жовтня 2023 р.

Фото до новини

В суботу, 7 жовтня, перевізники, які здійснюють перевезення пасажирів на низці приміських маршрутів громадського транспорту підвищили вартість проїзду.

Про це інформує Дрогобицька міська рада, пише Dailylviv.com.

Здорожчання тарифу відбулось на низці автобусних маршрутів, замовником яких виступила свого часу Дрогобицька районна військова адміністрація та Львівська обласна військова адміністрація.

ДМР нагадала, що після адміністративно-територіальної реформи, право на проведення конкурсів зі здійснення громадських перевезень на приміських маршрутах мало перейти до рук органу місцевого самоврядування. Відповідно проводити конкурси на перевезення в селах громади повинна була б Дрогобицька міська рада.

"Однак районна адміністрація, яка проводила конкурс на перевезення раніше, скористалась воєнним станом та здійснила автоматичну пролонгацію чинних договорів з перевізниками. Відтак, вже третій рік поспіль Дрогобицька міська рада позбавлена права контролювати перевезення у частині сіл нашої громади.

Неодноразово мешканці нашої громади скаржились на якість автобусних перевезень, недотримання перевізниками графіків та маршрутів у селах нашої громади, особливо у вихідні дні, а також відсутність вечірніх рейсів. Останньою краплею в цьому питанні стало необґрунтоване підвищення перевізниками ціни на проїзд.

Цими автобусами їздять мешканці нашої громади. Люди звертаються до нас зі скаргами і їхнє обурення є цілком справедливим. Бо ціни на проїзд підвищили самовільно і необґрунтовано. Ми, як орган місцевого самоврядування, повинні мати вплив на перевізників, на якість перевезень та вартість проїзду. Однак станом сьогодні такий вплив має Дрогобицька РВА. Маємо надію, що військовій адміністрації також не байдуже на скарги людей і вони вчинять необхідні дії зі своєї сторони", – наголосив міський голова Тарас Кучма.

Відповідно до розпорядження міського голови у міськраді створено робочу групу, яка напрацьовує план подальших дій, починаючи від звернень до ЛОВА та Антимонопольного комітету і завершуючи розробкою нових приміських маршрутів громадського транспорту.

Розробивши нові маршрути, міська рада матиме право провести конкурс та укласти угоди з перевізниками, затвердивши економічно обґрунтований тариф на проїзд. Також місто зможе контролювати перевізників на предмет дотримання умов договору, якості перевезень та вартості проїзду.

У низці сіл громади тариф залишився незмінним. міський голова Дрогобича ініціює проведення спільного засідання, за участі голів інших територіальних громад, з метою скерування спільного звернення до Львівської обласної військової адміністрації щодо недопущення підвищення тарифів на громадські перевезення.

Навесні з'явилося повідомлення про те, що між Дрогобичем і Трускавцем курсуватимуть нові автобуси, зручні для пасажирів з інвалідністю.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів