На площі Ринок у Львові може постати композиція з брухту танку Т-72

16:46 3 серпня 2016 р.

Депутати Верховної Ради від фракції «Народний фронт» готові притягнути під Ратушу у Львові танк Т-72 у стані металобрухту та пікетувати Андрія Садового як голову партії «Самопоміч», що блокує прийняття законопроекту під кодовою назвою «Спецконфіскати активів Януковича».

Про це сьогодні, 3 серпня, під час прес-конференції на тему: «Зупинка українських оборонних заводів як наслідок саботажу львівських народних депутатів», яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявила член Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Тетяна Чорновол.

Вона нагадала, що в держбюджет 2016 року народні депутати заклали фінансування оборонної промисловості з грошей, які є в українських державних банках на рахунках родини Януковича. Ці рахунки зараз арештовані. І гроші би мали бути повернуті державі. Щоби була дотримана буква закону, депутати від «Народного фронту» розробили законопроекти, які вже чотири рази виносили на розгляд Верховної Ради і жодного разу не набрали потрібної кількості голосів.

- На рахунках у державних українських банках знаходяться майже два мільярди гривень коштів Януковича. Ці арештовані кошти вже два роки там лежать і знецінюються. І сили, які блокують проходження цього законопроекту, є ті самі – група «Самопоміч», - Тетяна Чорновол називає винних, на її думку, саботажників.

Отож, за її словами, через те, що гроші дотепер є на арештованих рахунках, усі оборонні заводи країни зупинили свою роботу.
Чому саме Т-72 нардепи погрожують притягнутина площу Ринок? Тому що саме на виробництві та ремонті цього танку спеціалізується Львівський бронетанковий завод.

За словами директора державного підприємства «Львівський бронетанковий завод» Романа Тимківа, їхній завод простоює останні чотири місяці. У серпні минулого року вони отримали замовлення від Міністерства оборони й додатково взяли на роботу 230 спеціалістів.  А зараз всі вони – без роботи і без зарплати.

- Нам не дуже пощастило, тому що ми спеціалізуємося на виробництві танку Т-72 та інженерна техніка – на його базі. Цей танк не стоїть на озброєнні України і фінансування його ремонтів відбувається за остаточним принципом, - каже він.

За його словами, завод може виготовляти від десяти до 12 одиниць техніки в місяць. А натомість, за ті три місяці цього року, поки підприємство мало фінансування і працювало, виготовили лише 13.

Законопроекту 4890, за словами секретаря Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Івана Вінника, знову будуть виносити на голосування. І саме голосів «Самопомочі» не вистачає.

- Якщо вони проголосують, то ще десять голосів додасть Ляшко, - намагається Іван Вінник догукатися до совісті депутатів від «Самопомочі». На підтримку «Опблоку» чи «Батьківщини» депутати від «Народного фронту» не сподіваються.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

16:14 25 січня 2022 р.

Новий перевал збудують між Львівською і Закарпатською областями (відео)

На Закарпатті збудують нову дорогу, яка з'єднає Закарпатську і Львівську області. Йдеться про дорогу Верхній Студений - межу Закарпатської та Львівської областей, яка після закінчення робіт стане для Закарпаття п’ятим перевалом.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу