На площі Ринок облаштують «доріжки доступності» для маломобільних груп

20:01 17 жовтня 2023 р.

Фото до новини

Розпочнуть роботи з фасадної сторони Ратуші, а потім комунальники візьмуться за інші сторони. Частину нерівної бруківки знімуть, відшліфують та повернуть назад. Усі роботи виконуватимуться за кошти українських та іноземних благодійників.

Облаштовувати простір для безперешкодного переміщення маломобільних груп на площі Ринок планують розпочати вже цього місяця.

Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

«Я неодноразово був свідком, коли люди на кріслах колісних пересувалися площею Ринок по нашій бруківці, а мені просто було соромно, тому що це була мука. Так само людина, яка йде на милицях і стане в нерівність, - це викликає шалені проблеми. Я хочу, щоб нинішнім рішенням виконавчого комітету ми дали старт цій роботі. 

На жаль, такі роботи ми не можемо робити за бюджетні кошти, лише за грантові. Але ми маємо українських та міжнародних благодійників, які готові нам допомогти. Також, вважаю, важливо звернутися до міжнародних організацій, які займаються питаннями інклюзивності, та знайти тих, хто готовий нас підтримати», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий. 

«Зараз на площі Ринок частково є інклюзивне покриття, його облаштували ще у 2015 році. Проте воно не йде суцільною смугою, а переривається на перехрестях, а також трамвайною колією, що зовсім не зручно для маломобільних людей: як для батьків з дітьми у візочках, так і для осіб, які пересуваються на кріслі колісному.

За прикладом європейських міст у центральній частині Львова на площі Ринок плануємо облаштувати безбар’єрні доріжки. Вони будуть розташовані без розривів по усій площі включно з переходами через трамвайні колії та безбар’єрним входом в Ратушу. Відтак до наявного покриття ми додамо систему переходів, яка забезпечить єдину мережу доступних смуг на площі Ринок», – зазначив головний архітектор Львова Антон Коломєйцев. 

В управлінні архітектури та урбаністики зазначили, що, враховуючи норми інклюзивності, доріжки будуть завширшки 1,5 – 1,8 м.,  а загальна їх площа складе 1,7 тис. кв м. Та запевняють, що втручання в інфраструктуру будуть мінімальні: частину наявної мозаїки в межах цих смуг лише замінять гладкою гранітною плиткою. А чорна історична базальтова мозаїка залишиться - її перемостять в контексті скеровувальних смуг. 

Усі роботи з переоблаштування площі Ринок для потреб маломобільних осіб виконуватимуть виключно за кошти спонсорів.  Вартість першого етапу робіт – 3,7 млн грн. А всього проєкту – 6,5 млн грн.  Оновлення площі триватиме до кінця 2023 року. 

До слова, брукувати вулиці і площі у Львові розпочали у 19 столітті. Спочатку була грубо колота бруківка, яку з часом відшліфували колесами возів. Мозаїка ж з’явилася пізніше. Покриття на площі багато разів перекладали.

 

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів