На Львівщині передбачено 11 млн. гривень допомоги сільгоспвиробникам, – Хмиз

22:19 18 квітня 2016 р.

Фото до новини

З обласного бюджету Львівщини на 2016 рік за програмою підтримання галузі агропромислового комплексу надано 11 млн. гривень. Тоді як на понад 40 тисяч фермерських господарств всієї України в Українському державному фонді підтримки фермерських господарств передбачено лише15 млн. гривень.


Відео: Львівський прес-клуб

Такі цифри прозвучали сьогодні, 18 квітня, під час інтерв'ю-прес-конференції на тему: «Фермерські господарства Львівщини на роздоріжжі: розширювати внутрішній ринок збуту продукції чи прориватися на європейський?», яка відбулася у Львівському прес-клубі.

За словами голови Асоціації фермерів та приватних землевласників Львівської області Ярослава Кардаша, Український державний фонд підтримки фермерських господарств став сьогодні державною інституцією, яка не виконує обов’язків, що покладав на фонд Закон «Про фермерське господарство».

- Крім того, не працюють ті програми, які колись працювали. Це – 30 відсотків відшкодування за придбану фермерську техніку, одновідсотковий збір на розвиток садівництва, виноградарства, ягідництва і хмелярства, - каже він.

Проте в обласному бюджеті є можливість відшкодувати відсоткову ставку фермерам.

- Передбачено 8,5 млн гривень допомоги через фонд підтримки. Це - кошти під 5 відсотків річних, якими можуть скористатися фізичні особи, приватні підприємці і фермерські господарства, - каже директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Наталія Хмиз.

Цю виплату також можна реструктуризувати. Наприклад, якщо ягода, яку вирощує фермер, починає плодоносити наступного року, то можна скоригувати повернення коштів.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів