На Львівщині лікар вищої категорії у дитячій реанімації одержує у десять разів меншу зарплату, ніж голова ОТГ, - медик

22:09 14 вересня 2020 р.

За гуманітарної допомоги завбільшки 70 млн. грн на медичні послуги у Львівській області лікарям платять «копійчані» зарплати та ще й затримують «коронавірусні» виплати.

Чому у період війни з коронавірусом праця медиків, які опинились на передовій, і надалі не цінується? Таке риторичне запитання поставив Юрій Бунь, завідувач кафедри хірургічної стоматології Львівського медінституту, кандидат медичних наук, доцент, кандидат на посаду міського голови Львівської ОТГ, на засіданні «Як створення ОТГ і коронавірусний карантин вплинуть на формування бюджетів 2021» у Львівському пресклубі. 

- Від початку пандемії ми отримали від різних організацій понад 70 млн. грн на медичні послуги, – зазначив Юрій Бунь. – Так, це не «живі» гроші, а оплата послуг. Але ж влада дуже добре заощадила на цих витратах! І мені, даруйте, не вкладається в голові, коли я чую, що управлінці якогось апарату чи сільські голови отримують 50 – 80 – 100 – 200 тис. грн на місяць, а лікар вищої категорії у дитячій реанімації жевріє на 6,5 тис. грн. Чому навіть ті злиденні «коронавірусні» доплати деякі медики отримували із запізненням та після скандалів? Це влада називає справедливим розподілом бюджетних коштів? 

Юрій Бунь також зауважив, що медична реформа, яку розпочали за принципом «гроші йдуть за пацієнтом», суттєво забуксувала. 

- Кошти не були освоєні вчасно, а на початку епідемії ще не було багато хворих на коронавірус. Але ж у владі це могли прорахувати, і ті гроші скерувати на розвиток лікарень, обладнання, препарати, зарплати, – вважає медик.  

Юрій Бунь каже, що не бачить з боку держави і влади міста жодних кроків, які би додавали оптимізму.

- Без оптимізації і вдосконалення процесів фінансової політики на добрий результат годі розраховувати. Але найгірше, що у цій ситуації не видно простої людини і її шансу на краще життя. 

Кандидат у мери Львова пропонує запровадити інститут соціальної карти. 

- У цьому випадку кожен із нас буде більш захищеним, а ті, хто при владі, не матимуть широкого поля для зловживання, – вважає Юрій Бунь. 

Також він упевнений, що у Львові час замислитися над розвитком промисловості і господарства, а не чекати прибутків лише із туристичної сфери. 

- Прибуткова частина має працювати синергійно із видатковою. І пріоритети у розподілі бюджету мають бути зовсім іншими, ніж вони є тепер, –  наголосив Юрій Бунь.

Алгоритм виклику "швидкої" вирішили змінити.

Ліки за рахунок хворих: МОЗ почало перевірки використання держкоштів на лікування Covid-19.

Засідання 14 вересня 2020 року
Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

22:27 20 вересня 2020 р.

Львівська залізниця через епідситуацію знову змінила графік руху поїздів

Відповідно до рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, зважаючи на епідемічну ситуацію в окремих містах та районах Рівненської, Івано-Франківської, Чернівецької, Тернопільської областей, зазнає змін розклад руху деяких приміських поїздів.

Рубрика: Економіка

21:43 20 вересня 2020 р.

Укрзалізниця з 21 вересня відновить продаж квитків на поїзди далекого сполучення з низки міст

Укрзалізниця, у зв’язку зі зміною епідемічної ситуації у містах Івано-Франківськ, Коломия, Ізмаїл, Дубно, Тернопіль, Чернівці, а також у Новоселицькому та Рівненському районах, з 21 вересня відновить продаж квитків на низку поїздів із станцій, де раніше продаж квитків був тимчасово зупинений.

Рубрика: Економіка

21:59 19 вересня 2020 р.

Бізнесмен віддав на благодійність $8 млрд – майже все, що заробив за життя

89-річний американський бізнесмен і філантроп Чак Фіні витратив на благодійність 8 млрд доларів - майже все, що заробив за життя, при цьому 13 років він віддавав кошти на благодійність таємно.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Агенти Москви на місцевих виборах

Рубрика: Політика

ОСББ і Львівгаз: війна за межі мережі. Хто правий?

Рубрика: Економіка

Настрої львів'ян напередодні місцевих виборів-2020

Рубрика: Політика

МАФи у Львові: залишити чи ліквідувати?

Рубрика: Економіка

Бюджети-2021: у межах нових ОТГ і в умовах карантину

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу