«Ми збудуємо у Львові завод з глибинної переробки сміття», – Садовий

09:30 27 грудня 2016 р.

Міський голова Львова запевнив: «На сьогодні маємо порядка п’ять різних пропозицій від населених пунктів у радіусі 30-40 кілометрів від Львова, які готові нам продати землю».

У Львівській міськраді повідомили напередодні ввечері, що «міський голова Львова Андрій Садовий зустрівся з представниками громади міста, аби прозвітувати за роботу у 2016 році». «Зустріч відбулась на території компанії «SoftServe». Мер коротко розповів про роботу міської ради у різних напрямках життєдіяльності міста, відповідно до прописаних у програмі «Львів 2020» планів. Зокрема, міський голова поділився планами щодо вирішення проблеми з вивезенням сміття зі Львова», – поінформували також у ЛМР.

Зокрема, міський голова Львова розповів: «У нас виникла проблема – що робити зі сміттям, бо нам одразу заблокували вивіз сміття на полігон, який працює 80 років. І сьогодні це вже заборонено рішенням суду за позовом прокуратури. А куди вивозити? Куди хочеш. Може хтось допоможе? А ні. На превеликий жаль, цю блокаду важко усвідомити і важко зрозуміти».

«За останні два тижні було арештовано 17 машин, які вивозять львівське сміття, в центральній Україні – Полтавська, Київська області. Їх арештовують і в супроводі машин поліції з мигалками супроводжують до Львова. Це при тому, що є документи, підписані з іншими полігонами, на вивантаження», – повідомив також Андрій Садовий. 

Він також зазначив: «Коли я про це говорю з Прем’єр-міністром, з міністрами, вони просто опускають голови. Кажуть: «ти знаєш, як це вирішити». Так, я знаю – дуже просто: якщо завтра «Самопоміч» у Верховній Раді буде голосувати в унісон з тими фракціями, які завжди підтримували олігархічні рішення, питання буде вирішене. Але це означає похоронити «Самопоміч».

Міський голова Львова також розповів: «Ми виступили з ініціативою купити ділянку під полігон. На сьогодні маємо порядка п’ять різних пропозицій від населених пунктів у радіусі 30-40 кілометрів від Львова, які готові нам продати землю. Щоб бути незалежними – купуємо, облаштовуємо новий сучасний полігон, інших варіантів в нас немає. Ми не зможемо довго користуватися можливістю вивозити далеко, тими більше, коли йде постійне блокування».

Андрій Садовий також повідомив: «Друга річ – це новий завод, який ми зобов’язані збудувати. Мене дуже часто питають: «приходили інвестори, чому ти їх не запрошував?». Ну добре, Садовий поганий, Садовий їх не пустив. А де ті інвестори збудували заводи в Україні? А ніде не збудували. Можу сказати, що жодного інвестора, який хотів би працювати у Львові, який хотів би робити і рекультивацію, і збудувати новий полігон, на превеликий жаль, ми не мали. Ми спільно пробували шукати інвестора з МФК – підрозділом Світового банку. Це було у 2012 році. Вони провели дуже глибоке, серйозне дослідження, але, на превеликий жаль, коли в Україні тариф на утилізацію 2,5 євро, а вартість утилізації в Європі від 40 до 120 євро, ніхто на такі ціни працювати не піде, бо це не рентабельна річ».

Міський голова Львова також розповів: «Сьогодні нашим найбільшим партнером є Європейський інвестиційний банк – державний банк Європейського союзу, який погодився надати 75 мільйонів євро для будівництва нового заводу і для рекультивації існуючого заводу. Правда, вже понад пів року всі документи лежать в міністерстві ЖКГ, не знаю, чим все закінчиться».

Андрій Садовий також запевнив: «Але, незважаючи ні на що, ми маємо і варіант B, і варіант C і в наступному році ми розпочнемо будувати завод. Ми збудуємо у Львові завод з глибинної переробки сміття, і я можу з  твердістю сказати, що це буде один з кращих заводів, нічого подібного в Україні немає».

«Подібна ситуація була в Софії, там була проблема з вивезенням сміття. Мер Софії поставив великий прес і це сміття пресує в шість разів, замотує в поліетилен і воно може транспортуватися на великі відстані, не створює жодних проблем, – повідомив також Андрій Садовий. – Такий прес ми привезли і до Львова. Одна з компаній, яка вже в Галицькому районі  поставила нові контейнерні майданчики, достатньо сучасні - інвестовано понад 1,5 млн. доларів, – ця компанія привезла прес, який коштує понад один мільйон доларів, і дала нашому комунальному підприємству в оренду за 10 гривень в місяць. Але ми маємо дуже великі складності, щоб цей прес можна було запустити, бо почались збурення серед мешканців Рясного, Білогорщі, їм стільки всього наговорили. Треба буде потратити час і зусилля, пояснити, що це екологічно безпечно і  я ніколи не допущу будь-якої роботи, яка може зашкодити місту Львову».

Ці пояснення міського голови Львова Андрія Садового опублікували на сайті Львівської міськради.

dailylviv.com

До теми

15:07 21 січня 2021 р.

Бюджет розвитку Львова на 2021 рік - понад 6 млрд грн, майже половина з них - кредити

У п’ятницю, 22 січня, у великій сесійній залі Львівської міської ради о 12 годині відбудуться слухання щодо бюджету розвитку на 2021 рік Львівської міської територіальної громади.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу