Міський голова Львова заветує ухвалу депутатів ЛМР щодо 50 гектарів на вулиці Лукасевича

19:05 30 квітня 2015 р.

Земельна ділянка на вулиці Лукасевича

Земельна ділянка на вулиці Лукасевича
Фото: прес-служба Львівської міськради

Начальник управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин ЛМР Сергій Коровайник повідомив сьогодні, 30 квітня, що рішення депутатів про надання садово-городному кооперативу «Червона калина» 50 га на вулиці Лукасевича міський голова Львова заветує.

Про це «Щоденному Львову» повідомили у прес-службі ЛМР.

«На минулому засіданні сесії Львівської міської ради, попри зауваження міського голови, міська рада проголосувала за ухвалу про надання членам садово-городнього кооперативу «Червона калина» дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок на вулиці Лукасевича. Відповідне рішення підтримали 53 депутати.

Мова йде про земельну ділянки площею майже 50 гектарів. Як зауважив начальник управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин ЛМР Сергій Коровайник, до ухвали є низка зауважень, зокрема, порушена процедура надання земельної ділянка та є невідповідність у містобудівній документації. 

За інформацією управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин ЛМР, дана земельна ділянка є в користуванні членів садово-городнього кооперативу «Червона Калина» в районі вулиці Лукасевича у Львові і яка, відповідно до представленого рішення №87 Рясне-Руської сільської ради від 21.09.1992 р., відведена для городництва жителям Львова. Відповідно до земельно-кадастрових даних, вказана земельна ділянка відноситься до земель м. Львова, що не надані у власність або користування. Сергій Коровайник розповів також:

«Цією земельною ділянкою користується кооператив «Червона Калина». Відповідно до звернення керівника кооперативу, депутатським корпусом було підготовлено проект ухвали  щодо передачі цієї території орієнтовною площею 50 га у власність для будівництва індивідуальних житлових будинків.

Ця ухвала була завізована з зауваженнями виконавчими органами  і винесена на розгляд сесії Львівської міської ради. На минулому засіданні сесії вона була проголосована позитивно. Однак, є низка застережень щодо надання цієї земельної ділянки.

Зокрема, є повністю порушена процедура надання земельної ділянки, бо оформлення ділянок для індивідуального житлового будівництва не є статутною діяльність кооперативу. Тобто, при процедурі надання цієї земельної ділянки для індивідуального будівництва мало б бути звернення від усіх членів кооперативу загальне, або індивідуальне, і тоді було б вправі розглядати це питання на сесії.  

Крім того, є ряд невідповідностей у містобудівній документації. Тут є цвинтар, і будувати житлові будинки біля цвинтаря є неправомірно. Бо цвинтар має свою охоронну зону, де будівництво просто заборонено.

Усі ці зауваження були вказані при підготовці проекту ухвали і разом з ними та озвученими ще на сесії зауваженнями вона розглядалась на сесії і була проголосована позитивно. Наскільки мені відомо, ця ухвала буде заветована міським головою».

Як наголосив заступник начальника юридичного управління ЛМР Дмитро Пецій, вже з тих підстав, що про надання земельної ділянки звернулись не члени, а голова  кооперативу, така заява б не мала бути розглянута. Він також зазначив:

«Другий важливий момент – це суперечність цілям діяльності садового кооперативу зі змістом заяви, тобто вона була подана для отримання землі під індивідуальну житлову забудову. Зрозуміло, що статут товариства не передбачає ніякої індивідуальної житлової забудови, а це є земельна ділянка для ведення садово-городнього господарства, з відповідним цільовим призначенням, яке визначене Земельним кодексом. А Земельний кодекс визначає, що можна робити на цій ділянці. Тобто, ця ділянка чітко для ведення садово-городнього господарства».

За словами заступника начальника управління архітектури Олеся Лужецького, для відведення чи закріплення земельної ділянки має бути розроблено детальний план забудови території, для даної ж ділянки такого плану не розроблено. Він також повідомив:

«У 2010 році був затверджений генеральний план Львова на 25 років, який передбачає розвиток територій міста. Відповідно до генплану, 40% цієї території передбачена під змішану житлову забудову. Частина території біля цвинтаря передбачає комерційну забудову. Ще частина ділянки передбачена під розміщення громадських центрів. 

Процедура відведення таких земельних ділянок, відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» передбачає таке: є генплан міста, має бути розроблена містобудівна документація, тобто для цієї ділянки має бути розроблений детальний план території, який має визначити основні параметри: школи, садочки, дороги, житло, тобто має бути розроблена повна інфраструктура на території. Після цього детальний план виносять на громадські слухання і  він затверджується сесією міської ради.

Після цього можна розглядати питання відведення чи закріплення зазначеної території. По цій ділянці на даний момент немає розробленого детального плану».

dailylviv.com

До теми

18:34 14 травня 2021 р.

За спиртзавод у Рава-Руській змагалися два купці. Переміг той, хто заплатив на 5 млн грн більше

14 травня відбувся онлайн аукціон з приватизації окремого майна Рава-Руського місця провадження діяльності та зберігання спирту ДП «Укрспирт», за результатами якого до держбюджету мають надійти 31,74 млн грн.

Рубрика: Економіка

13:24 14 травня 2021 р.

У центрі Львова встановлять пілотну модульну вбиральню: оплата готівкою або карткою

У Львові в рамках пілотного проєкту на пр. Свободи встановлять автоматизовану модульну вбиральню. Відповідне рішення сьогодні прийняв виконавчий комітет ЛМР.

Рубрика: Економіка

09:22 14 травня 2021 р.

У Львові хочуть збільшити податки на землю і нерухомість

13 травня у рамках консультацій з громадськістю відбулось представлення проектів ухвал «Про встановлення ставок та пільг зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2022 рік» та «Про встановлення ставок та пільг зі сплати земельного податку на 2022 рік».

Рубрика: Економіка

07:20 14 травня 2021 р.

Реприватизація чи рейдерство: у Стрию забирають у підприємців майно, придбане на аукціоні

Звинувачені у самозахопленні земель Міноборони стрийські підприємці організовують юридичний самозахист, щоб зберегти свої законні майнові права.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу