Міська влада Львова бере в ЄБРР кредити під завищені відсотки, - депутат облради
21:20 25 вересня 2020 р.
Таке господарювання, вважає Богдан Гагалюк, перший заступник голови Львівської обласної ради, представник Народного Руху України, відлякує від Львова інвесторів.
Постійні кредити під шалені відсотки, без яких можна було би спокійно обійтися, і які витрачаються на справи, які не дадуть прибутку. За таким принципом всі ці роки діяла команда Андрія Садового, що накопичила у місті мільярдні борги, пише DailyLviv.
Таке господарювання, вважає Богдан Гагалюк, перший заступник голови Львівської обласної ради, представник Народного Руху України, відлякує від Львова інвесторів. А саме бізнес-інвестування, а не позики, мало би стати пріоритетом у розвитку міста.
- За останній період часу найбільшою інвестицією у місті було будівництво комплексу «Вікторія Гарденс», який збудували турецькі бізнесмени, а потім – тиша, - зауважив Богдан Гагалюк у Львівському пресклубі на засіданні "Кредитна історія Львова: які борги розвивають місто, а які – нищать?"- І мене це не дивує. Інвестор сприймає Львів як «місто капців і пампушків». Але на одному лише продажі сувенірів і розвагах для туристів багато не заробиш. Ми були свідками, як у березні-травні місто «вимерло» і наповнення міського бюджету майже зупинилось. І все тому, що промисловість у нас перебуває у вкрай плачевному стані. А от інвестору цікаво вкладати свій капітал якраз у підприємства.
За словами Богдана Гагалюка, мало хто з інвесторів ризикне мати бізнесові справи із владою, яка не може гарантувати йому чіткі правила гри і дотримувати обіцянок. Люди, які вміють рахувати гроші і прогнозувати, наскільки прибутковим буде той чи інший проєкт, з осторогою ставляться до управлінців міста, котрі просять позику на зарплати своїм працівникам або ж викоритовують ці кошти не за призначенням.
- Пригадайте, як на початку карантину міський голова тиснув на депутатів, щоб ті проголосували за 750 млн. грн кредиту від Європейського банку реконструкції і розвитку для зарплат комунальників. Лякав, що у місті не буде світла і води. Не проголосували – але ж знайшли ці кошти! А проаналізуйте ситуацію зі сміттєпереробним заводом: мільярдні позики ми вже маємо, а наше сміття знаходять то у Вінниці, то у Житомирі. Або під Жидачевом у полі закопують. Та сама історія і з електронним квитком – частину кредиту взяли і навіть витратили, а квиток і досі «малюють», – навів приклади безвідповідального господарювання Богдан Гагалюк.
Кредит треба брати на розвиток міста, а не на латання дірок чи фантазії чиновників, наголошує він. І добре думати, які відсотки доведеться сплачувати.
- ЄБРР дає кредити під 1,5-4 відсотка, але для нашого міста вони становлять набагато більшу суму – до 18%. Якщо йдеться про євро, то порахуйте, скільки грошей, крім цього, «з’їсть» інфляція. Між тим, кредитні умови за схемою 5-7-9% комунальні підприємства могли би брати у державних банках, але цим не дуже цікавляться, – зазначив Богдан Гагалюк.
Представник Народного Руху України також наголосив, що висуванець на посаду голови Львівської ОТГ на виборах 25 жовтня від їхньої політичної партії Ігор Кузьмак порахував разом з експертами, що насправді у Львові гроші лежать «під ногами», але керманичі міста чомусь їх не бачать.
- Насправді бюджет Львова на 2021 рік мав би складати не 8,5 млрд. грн, а понад 14 млрд. грн. Ці 5 млрд. грн є в «кредитном мішку». В основному йдеться про землю під об'єктами нерухомого майна. Її потрібно продати на відкритому аукціоні або ж залучити інвесторів у будівництво тут нових підприємств, надавши території під гарантії. Таке наповнення бюджету дало би свій результат - і ми би не стояли з простягненою рукою до кредиторів, – підсумував Богдан Гагалюк.
Борги Львова розписані на 20 років: їх віддаватимуть навіть ті львів'яни, які не народилися.
Метикують на трьох: львівський бізнесмен пояснив справжню «прозорість» тендерів від міської влади.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook