Міністр енергетики запевнив, що газ не подорожчає

15:15 17 січня 2018 р.

Фото до новини


Фото: newsone.ua

Ігор Насалик стверджує, що інформація про підвищення ціни на газ для населення з 1 квітня – «абсолютна дурниця».

Уряд не планує підвищувати ціну на газ для населення з 1 квітня 2018 року. Про це стало відомо з розмови прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика під час засідання уряду.

Зокрема, Гройсман сказав Насалику: «Читаю зранку ЗМІ – «Уряд планує підвищити ціну на газ». Я про це взагалі нічого не знаю. Ігоре Степановичу, Ви збираєтесь підняти ціну на газ?».

Насалик відповів: «Це абсолютна дурниця. Стосується ПСО (постачальники в рамках спеціальних зобов’язань. – Ред), і відповідний проект буде розглядатися на [засіданні] уряду, він проходить як регуляторний акт, і не має ніякого відношення до підняття ціни на газ. Ми не ініціюємо підняття ціни на газ».

Крім того, прем’єр попросив міністра енергетики запросити інформацію у НАК «Нафтогаз України», по якій ціні він готовий постачати газ для населення у якості трейдера у 2018 році. Про це повідомили сьогодні, 17 січня, в інтернет-виданні «Економічна правда».

У ньому також нагадали: «Кабмін планує змінити методику визначення ціни на газ для населення з квітня 2018 року, що призведе до подорожчання газу на більш, ніж 8%. Підвищення цін на газ вимагає постанова Кабінету міністрів №187 від 22 березня 2017 року, розроблена иіністерством економічного розвитку і торгівлі. Відповідно до документу, вона розраховується на базі імпортного паритету (середня ціна імпортного газу за певний період. – «ЕП»)».

«Уряд повинен був опублікувати цей показник ще 1 липня 2017 року. Замість цього 26 вересня 2017 року Кабмін протокольним рішенням відклав дату публікації на невизначений термін. Відстрочити оприлюднення ціни вирішили до узгодження механізму її визначення з МВФ та Європейським енергетичним співтовариством. До публікації рішення ціна залишиться на поточному рівні — 4,942 тис грн за тисячу кубометрів без ПДВ. За методикою, яка діє в даний момент, якщо за підсумками року є відхилення «плюс/мінус» 10%, ціна на наступний опалювальний сезон повинна переглядатися», – поінформували також в інтернет-виданні «Економічна правда».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини