Міністр економічного розвитку України перевірив здатність Львівщини впроваджувати реформи (відео)

19:40 9 червня 2015 р.

  • 0


Фото: прес-служба Львівської облдержадміністрації

9 червня до Львова завітав міністр економічного розвитку, торгівлі та промисловості України Айварас Абромавичус.

Міністр зустрівся в рамках свого робочого візиту з керівництвом області та міста, представниками місцевого бізнесу та ознайомитися з виробничими потужностями корпорації «Електрон». Під час зустрічей обговорили питання підтримки за рахунок кредитних коштів Національного китайського банку проекту будівництва шахти з видобутку коксівного вугілля дочірнім підприємством «Сі-Сі-Ай-Любеля». 

Проаналізували також реалізацію проектів прикордонних доріг і митної інфраструктури на суму 100 мільйонів євро за рахунок коштів Республіки Польща. Після огляду виробничих цехів концерну «Електрон» де налагоджено випуск надсучасних видів громадського електротранспорту та машин комунальних служб міністр економіки Айварас Абромавичус зазначив:

«Ми в Києві приймаємо хороші закони, та не факт, що вони втілюються в життя на місцях. Тому минулого тижня ми були в Одесі, сьогодні – у Львові, потім плануємо Чернігів.

Зустрічалися з керівництвом області та місцевими підприємцями. Ознайомившись з потужностями концерну «Електрон» бачимо, що є в країні продукт, який може використовуватись тут і за кордоном.

Контори, які займаються сертифікацією, не отримали європейської акредитації, тому наші виробники не можуть продавати свою продукцію за кордон. Отож, зрозуміли, що необхідно прискорювати процедуру сертифікації згідно з європейськими стандартами. Тут у Львові отримали ряд пропозицій, що до скасування непотрібних сертифікатів. Тож після повернення в Київ, будемо працювати по цих питаннях».

Також впродовж візиту було надано уваги перспективам розвитку індустріальних парків на Львівщині. Айварас Абромавичус додав:

«З мером обговорили перспективи індустріальних парків, необхідність підтримування ініціатив на місцях та впровадження децентралізації, щоб хороші господарі у Львові та області брали ініціативу у свої руки та розвивались. Тому найближчим часом Верховна Рада буде розглядати проект по індустріальних парках.

Щодо індустріальних парків позиція міністерства така, що якщо з держбюджету грошей не потрібно, і є гроші на місцях, є приватні гроші, та індустріальні парки не потребують якихось додаткових пільг в оподаткуванні – то ми повністю будемо це підтримувати. Особливо будемо враховувати те що тут є реальні міжнародні інвестори, які готові вкладати кошти в місцеву економіку».

Про це повідомили сьогодні, 9 червня, в київському інтернет-виданні «Gazeta.ua». Натомість у прес-службі обласної державної адміністрації повідомили сьогодні, 9 червня, «Щоденному Львову»:

«Україні потрібно використовувати потужності вітчизняних підприємств. Таку думку висловив у вівторок, 9 червня, міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус, який в межах робочого візиту на Львівщину відвідав концерн «Електрон».

під час спілкування з представниками ЗМІ міністр сказав: «У нас є високоякісна продукція машинобудування, яка сьогодні може стати гідним конкурентом іноземних аналогів. Але для цього ми маємо максимально прискорити процедуру сертифікації за європейськими стандартами. Деякі контори зі сертифікації не отримали європейську акредитацію, і тут є затримки, тому з цим потрібно обов'язково боротися».

Також Айварас Абромавичус висловився за зменшення регуляторної державної політики: «Вплив усіх регуляторних органів на бізнес необхідно зменшувати. Більшість із цих органів працює не на підприємця, а на вимагання грошей з бізнесу. Ми рухаємося в тому напрямку, щоби роль держави в економіці зменшувалася».

Натомість голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка запевнив, що обласна влада усіляко допомагає Концерну «Електрон» пройти процедуру сертифікації для того, щоби підприємство мало змогу взяти участь у державних закупівлях. Олег Синютка розповів також:

«У нас були важкі лобістські переговори з Міністерством інфраструктури і зараз вони на завершальному етапі. Я переконаний, що завдяки спільним зусиллям уряду та місцевої влади «Електрон» матиме добрий ринок збуту в Україні».

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

20:34 28 травня 2020 р.

Львівський аеропорт та стадіон "Арена Львів" дофінансують з Києва

28 травня Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов провів чергову нараду щодо вирішення проблемних питань, котрі виникли після проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні ЄВРО-2012.

Рубрика: Економіка

14:04 28 травня 2020 р.

У Львові сміттєзавод будуватиме одна з чотирьох компаній,- мер

Уже незабаром одна з чотирьох компаній, яка стане переможцем тендеру, почне будувати завод у Львові. А наразі відходи зі Львова вивозять та захоронюють на полігонах, з якими мають укладені угоди компанії-перевізники ТПВ.

Рубрика: Економіка

10:37 28 травня 2020 р.

1 червня в Україні вирушать перші 42 поїзди

42 поїзди будуть готові вирушити з 1 червня. Про це повідомив перший заступник міністра інфраструктури України Дмитро Абрамович сьогодні, 28 травня, під час огляду готовності залізничного вокзалу м. Києва та рухомого складу до відновлення пасажирських перевезень.

Рубрика: Економіка

23:25 27 травня 2020 р.

Суд у Львові виправдав підприємця: постановою Кабміну не можна заборонити мирний пікет

27 травня у Галицькому районному суді Львова відбулося судове слухання у справі про адмінпорушення, яке поліція інкримінувала підприємцю Владиславу Орлову за одиночний пікет 1 травня. Нагадаємо, він вимагав відновлення конституційного права на працю. Суд не побачив у діях підприємця складу адміністративного правопорушення, яке порушувало правила карантину.

Рубрика: Економіка