Міністр економічного розвитку України перевірив здатність Львівщини впроваджувати реформи (відео)

19:40 9 червня 2015 р.


Фото: прес-служба Львівської облдержадміністрації

9 червня до Львова завітав міністр економічного розвитку, торгівлі та промисловості України Айварас Абромавичус.

Міністр зустрівся в рамках свого робочого візиту з керівництвом області та міста, представниками місцевого бізнесу та ознайомитися з виробничими потужностями корпорації «Електрон». Під час зустрічей обговорили питання підтримки за рахунок кредитних коштів Національного китайського банку проекту будівництва шахти з видобутку коксівного вугілля дочірнім підприємством «Сі-Сі-Ай-Любеля». 

Проаналізували також реалізацію проектів прикордонних доріг і митної інфраструктури на суму 100 мільйонів євро за рахунок коштів Республіки Польща. Після огляду виробничих цехів концерну «Електрон» де налагоджено випуск надсучасних видів громадського електротранспорту та машин комунальних служб міністр економіки Айварас Абромавичус зазначив:

«Ми в Києві приймаємо хороші закони, та не факт, що вони втілюються в життя на місцях. Тому минулого тижня ми були в Одесі, сьогодні – у Львові, потім плануємо Чернігів.

Зустрічалися з керівництвом області та місцевими підприємцями. Ознайомившись з потужностями концерну «Електрон» бачимо, що є в країні продукт, який може використовуватись тут і за кордоном.

Контори, які займаються сертифікацією, не отримали європейської акредитації, тому наші виробники не можуть продавати свою продукцію за кордон. Отож, зрозуміли, що необхідно прискорювати процедуру сертифікації згідно з європейськими стандартами. Тут у Львові отримали ряд пропозицій, що до скасування непотрібних сертифікатів. Тож після повернення в Київ, будемо працювати по цих питаннях».

Також впродовж візиту було надано уваги перспективам розвитку індустріальних парків на Львівщині. Айварас Абромавичус додав:

«З мером обговорили перспективи індустріальних парків, необхідність підтримування ініціатив на місцях та впровадження децентралізації, щоб хороші господарі у Львові та області брали ініціативу у свої руки та розвивались. Тому найближчим часом Верховна Рада буде розглядати проект по індустріальних парках.

Щодо індустріальних парків позиція міністерства така, що якщо з держбюджету грошей не потрібно, і є гроші на місцях, є приватні гроші, та індустріальні парки не потребують якихось додаткових пільг в оподаткуванні – то ми повністю будемо це підтримувати. Особливо будемо враховувати те що тут є реальні міжнародні інвестори, які готові вкладати кошти в місцеву економіку».

Про це повідомили сьогодні, 9 червня, в київському інтернет-виданні «Gazeta.ua». Натомість у прес-службі обласної державної адміністрації повідомили сьогодні, 9 червня, «Щоденному Львову»:

«Україні потрібно використовувати потужності вітчизняних підприємств. Таку думку висловив у вівторок, 9 червня, міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус, який в межах робочого візиту на Львівщину відвідав концерн «Електрон».

під час спілкування з представниками ЗМІ міністр сказав: «У нас є високоякісна продукція машинобудування, яка сьогодні може стати гідним конкурентом іноземних аналогів. Але для цього ми маємо максимально прискорити процедуру сертифікації за європейськими стандартами. Деякі контори зі сертифікації не отримали європейську акредитацію, і тут є затримки, тому з цим потрібно обов'язково боротися».

Також Айварас Абромавичус висловився за зменшення регуляторної державної політики: «Вплив усіх регуляторних органів на бізнес необхідно зменшувати. Більшість із цих органів працює не на підприємця, а на вимагання грошей з бізнесу. Ми рухаємося в тому напрямку, щоби роль держави в економіці зменшувалася».

Натомість голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка запевнив, що обласна влада усіляко допомагає Концерну «Електрон» пройти процедуру сертифікації для того, щоби підприємство мало змогу взяти участь у державних закупівлях. Олег Синютка розповів також:

«У нас були важкі лобістські переговори з Міністерством інфраструктури і зараз вони на завершальному етапі. Я переконаний, що завдяки спільним зусиллям уряду та місцевої влади «Електрон» матиме добрий ринок збуту в Україні».

dailylviv.com

До теми

22:06 12 травня 2021 р.

Президент підписав закони про пільгове розмитнення євроблях

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо справляння податків і зборів, інших обов'язкових платежів, об'єктом оподаткування якими є транспортні засоби» № 1402-ІХ.Також Глава держави підписав Закон України «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України» № 1403-ІХ.

Рубрика: Економіка

16:25 12 травня 2021 р.

Платіжка за комунальні послуги виросла на 46%

Нарахування за житлово-комунальні послуги з урахуванням електроенергії в березні 2021 року склали 22,9 млрд грн. Це на 46% більше, ніж у березні минулого року (15,7 млрд грн).

Рубрика: Економіка

13:58 12 травня 2021 р.

Шахтарям Львівщини перерахували 197 млн грн боргу із заробітної плати

Сьогодні, 12 травня, на рахунки ДП «Львіввугілля» надійшли кошти з державного бюджету в сумі 197 млн грн для погашення заборгованості із виплати заробітної плати шахтарям.

Рубрика: Економіка

12:45 12 травня 2021 р.

На Львівщині продають водонапірну вежу і ще майже 20 будівель

В межах малої приватизації у Львівській області готуються аукціони з продажу 19 об’єктів нерухомості, більшість з яких - нежитлові будівлі. Взяти участь в аукціонах може кожен охочий Нові пропозиції з’являються щотижня.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу