4 мільйони малих фермерів в Україні готові поділитися своїм досвідом з польськими колегами, - Мінагрополітики

17:43 12 лютого 2024 р.

Міністерство аграрної політики та продовольства України рішуче засудило навмисне знищення українського зерна польськими протестувальниками на українсько-польському кордоні.

Про це йдеться у заяві Мінагрополітики, оприлюдненій на його сайті, пише  DailyLviv.com.

"Ми уважно спостерігаємо за ходом розслідування цього інциденту, очікуємо на швидке встановлення та покарання винних. 

Ми розуміємо, коли  польські фермери відстоюють свої інтереси в цивілізований спосіб. Але цей випадок знищення української пшениці не має нічого спільного з мирними протестами ані з юридичної, ані з моральної точки зору.  

Вже два роки повномасштабного вторгнення українські аграрії працюють під постійними ворожими обстрілами, зазнають величезних збитків. Вони здобувають це зерно надзвичайно важко і  часом ціною свого життя.

Міністерство аграрної політики та продовольства запрошує польських фермерів до України пересвідчитися, в яких умовах зараз працюють українські аграрії. 4 мільйони малих фермерів в Україні готові поділитися своїм досвідом з польськими колегами.

Також хочемо висловити щиру вдячність полякам, які допомагали й продовжують допомагати українському народу в цей важкий для нас час. 

Окремо хочемо зазначити, ми абсолютно впевнені, що такі випадки не зможуть вплинути на нашу спільну боротьбу і на велику підтримку польського народу, яку ми відчуваємо протягом 2 років у війні проти російського загарбника". 

Читайте також: Ницість і ганьба. Садовий розкритикував польських фермерів за висипане українське зерно на кордоні (відео)

Посол України в Польщі Василь Зварич розповів у соціальній мережі ФБ про дії дипломатів щодо розсипаного українського зерна в Дорогуську.

"Після отримання інформації про розсипане польськими фермерами зерно з українських тірів, які були опломбовані після відповідних митних процедур і рухалися транзитом до Литви, Посольство і Генеральне консульство України в Любліні невідкладно звернулося до польської поліції з вимогою відкрити справу за фактом цього ганебного злочину, — написав Василь Зварич. - Польська поліція відкрила провадження і розпочала необхідні процедури. Українські дипломати перебувають на прямому звʼязку з водіями зазначених вантажівок. Такі методи протестувальників не повинні толеруватися в європейській цивілізованій країні, не кажучи вже про моральну сторону цієї провокації. Тому ми вимагаємо знайти й притягнути винних до відповідальності. Польські органи влади мали б рішуче відреагувати в правовому полі на цей ганебний і образливий для українців і більшості поляків злочин і не дозволити подібних варварських дій в майбутньому".

Додамо, польські фермери обмежили рух автодорогами, які ведуть через пункти пропуску «Зосін–Устилуг» та «Долгобичув–Угринів» і знову заблокували «Шегині».

Читайте також: Зерно на кордоні висипали для журналістів farmer.pl, - водій

DailyLviv.com

У Білорусі розгорнули ретранслятори для шахедів, — Зеленський

Зрубали у заповіднику вільх на 1,2 мільйона гривень. На Стрийщині судитимуть чорних лісорубів

Нові знеструмлення у чотирьох областях через атаки та негоду

Львівщина сьогодні буде зі світлом. Новий графік 18 лютого

Рахунок ішов на хвилини. Львівські рятувальники допомогли медикам дістатися до пацієнтки через замети

Львівщина у жалобі проводжає в останню путь вісьмох захисників

Ранковий графік скасував відключення світла 18 лютого на Львівщині двом групам споживачів електроенергії

Тропічна малярія на Львівщині. Захворіли дві жінки

Підміняли документи під час контролю на кордоні. Замість власних використовували паспорти пенсіонерів та померлих

Графік 18 лютого. Світло на Львівщині вимикатимуть усім

У Львові зафіксували помірний рівень забруднення атмосферного повітря

Львівська міськрада і Львівська облрада не можуть поділити приміщення колишньої головної пошти на вулиці Словацького

Львівобленерго оновило графік 17 лютого і додало світла

У Львові та Винниках продали землю. Хто купив і скільки заплатив

Графіки відключень світла 18 лютого запровадять у всіх областях

Його серце належало небу. Завтра у Львові прощатимуться з Героєм України Олександром Шеметом

Обмежено рух транспорту - вантажних автомобілів, автобусів, мікроавтобусів - на кордоні між Україною і Молдовою

Митник організував пропуск за кордон військовозобов'язаних за паспортами померлих і пенсіонерів

Орендодавців житла виведуть з тіні. Який податок платитимуть

40 британських волонтерів привезли до Львова 20 автомобілів для української армії

Загибель двох дітей та їхнього батька на Львівщині. Прокуратура оприлюднила версію

На шести вулицях у Львові зрізатимуть дерева. Почнуть з Коцюбинського

Starlink можна зареєструвати також у кожному відділенні Укрпошти. Не лише у ЦНАП

Спецпризначенці «Альфи» рознесли в тилу Росії два десятки військових об'єктів

Комунальники і шляховики столиці отримали підозри через крижаний колапс

Офіцерів-контрактників у віці понад 60 років погоджує на службу Генштаб ЗСУ

Україна, США, Росія. У Женеві розпочалися тристоронні переговори

25 автентичних строїв з різних регіонів України покаже колекціонерка на Львівщині

Примусово переселені українці 1944−1951 років зможуть отримати статус депортованих. Куди звернутися

Понад 7000 місій за місяць. Україна масштабує використання наземних роботів на фронті

СБУ вдруге за місяць атакувала дронами найбільший нафтовий термінал на Кубані

Синоптики попереджають про погіршення погодних умов на Львівщині

YA.UA — експерт у світі техніки Apple та сучасних гаджетів

У Львові затримали 20-річного юнака, який повідомив про «мінування» Ради

Закінчення балістичної загрози на Львівщині

Місця для поховань закінчуються. Львів шукає нові ділянки для цвинтарів

На Львівщині знову увімкнули повітряну тривогу. Загроза застосування балістики

91-річний француз-довгожитель став батьком восьмої дитини та бігає марафони

Сили оборони уразили російський вертоліт Ка-27 у Криму та три пункти управління БпЛА ворога

У Львові після масштабного оновлення відкрили сучасну Клініку дитячої онкології