Мер Львова агітує за будівництво крематорію біля Голосківського кладовища. Як 40 років тому

12:38 30 травня 2021 р.

Фото до новини

У п'ятницю, 28 травня, міський голова Львова написав на свої сторніці у Фейсбуці про те, що у Львові буде крематорій. І закликав користувачів соцмережі підтримати і підписати петицію за спорудження крематорію.

"У Львові буде крематорій! Я вважаю, що у 2021 році ми не можемо взагалі дискутувати, чи має право людина бути кремованою. Це дуже особисте рішення і вибір кожного. Підготовка до будівництва вже триває. Крематорій буде розташований біля Голосківського кладовища. У червні офіційно оголосимо архітектурний конкурс для того, щоб знайти найкращий варіант для реалізації цього проекту.

Згідно із законом, крематорій треба зводити на комунальній землі, і він має бути власністю громади міста. Саме тому ми будемо працювати за принципом державно-приватного партнерства.

Львів’яни навіть зареєстрували петицію за будівництво крематорію. Але, як бачите, робота вже ведеться.  Давайте ще сьогодні наберемо необхідну кількість і підтвердимо нашу чітку спільну позицію.

Підтримати петицію можна і треба тут – https://bit.ly/3fPHfwh".

У петиції йдеться про те, що "у Львові дуже гостро стоїть питання з похованням померлих. Місць на кладовищах катастрофічно не вистачає. Зокрема вже цього року запланували заради розширення кладовищ провести вирубку 10 гектарів Брюховицького лісу. Території існуючих кладовищ перебувають в жахливому стані, значно впливають на екологію регіону, та потребують великих коштів на їх утримання.

Також варто зазначити, що значно зросли витрати громадян на поховання, середній цінник проведення поховання у Львові починається від 18 тисяч гривень при наявності власного місця, без врахування подальшого догляду за могилою. Натомість комплекс послуг з кремації в місті Києві, з залученням комерційних структур обходиться від 5000 гривень".

Ця електронна петиція зібрала шістсот підписів з необхідних 500 для того, щоб її повинні були розглянути депутати Львівської міської ради. До кінця збору підписів залишилося ще 26 днів, але, судячи із заяви міського голови, не електронна петиція стала головним чинником прийняття рішення щодо робіт зі спорудження крематорію. Бо про таке офіційне рішення міськради поки що громадськості не відомо. Навіть після допису у ФБ Андрія Садового. 

Користувачі Фейсбуку активно обговорюють у коментарях до посту Садового тему крематорію. Одні пригадують міському голові Львова про 15-річну обіцянку щодо спорудження сміттєпереробного заводу. Інші хвилюються, що і для сміттєпереробного заводу, і для крематорію, якщо їх колись збудують у Львові, а не лише освоять на це кошти, будуть потрібні надійні фільтри, щоб не забруднювати повітря. 

Andrew Golin нагадав, що "дефакто на Голосіївському кладовищі колись крематорій почали зводити - ліворуч від головного в'їзду - наверх. Але потім закинули. Це місце буде чи інше? Там цегляні стіни-руїни залишились. Додам лише, що у 87-му році воно уже там було, бо маю похованих на 1-му полі".

А Lara Ploschadna заспокоює львів'ян тим, що, наприклад, "харківський крематорій (с. Жихар) доволі цивілізоване місце. Довелося бути там. Ніякого сморіду, поруч ліс. Якщо ви боїтесь, що він працює кожного дня, то ні. Один, два рази на тиждень, це вам не Бухенвальд. Це для багатьох краще, ніж поховати на цвинтарі і ніколи не їздити до занедбаної могили".

До слова, принагідно в Управлінні інженерного господарства департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради могли би доручити комусь з піарників виправити прикрі помилки у текстах на сайті  Пантеон, які ганьблять не мертвих, а живих львів'ян: "рідство" - "родинні зв'язки", "бувшій" - "колишній", "похованного" - "похованого", "знаходиться" - "розташоване", "розміщене", "копка" - "викопування", "копання" та чимало інших у всіх розділах сайту.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів