Липиці – єдине село у верхів’ї Дністра, яке дало добро на мікроГЕС | Новини Львова

Липиці – єдине село у верхів’ї Дністра, яке дало добро на мікроГЕС

16:15 6 березня 2020 р.

  • 9

У Селі Липиці Миколаївського району у верхів’ї Дністра планують збудувати мікроГЕС. Загроза забудови річки гідроелектростанціями у верхів’ях Дністра постала із запровадженням в Україні «зеленого тарифу».

Про це під час престуру розповіли його організатори — представники МБФ “Екологія-Право-Людина”.

- Тут не вирішено питання гідрогеологічної території, протипаводкового захисту, впливання на рівень ґрунтових вод та рибоходу. Згідно з даними наукових досліджень, на цій ділянці Дністра виявлено види риб, які охороняють відповідно до багатьох законів Українита інших міжнародних зобов’язань. Тому погіршувати місця існування червонокнижних риб і знищувати їх заборонено законом, - розповів еколог Анатолій Павелко.

Думки мешканців села розділилися. Частина вірить в те, що із будівництвом ГЕС життя в селі стане ліпшим, інша частина виступає за збереження річки, котра впродовж сторічь була місцем праці і відпочинку, джерелом ресурсів для мешканців і домівкою для дикої природи.

- МікроГЕС збільшує ризик катастрофічних повеней. Накопичується великий об’єм води і якщо прорве дамбу, буде гірше. Все, що роблять інвестори, – це ставлять греблю, качають тариф і оплачують місця на гідроелектростанції, а в місцевий бюджет заплатять тільки податок. Нам будуть підвищувати тариф за електроенергію для того, щоб на «зеленому тарифі» власники багатіли,- стверджує еколог.

Таких проєктів було кілька, але громади з сусідніх сіл відмовили інвесторам, коли довідалися про всі екологічні наслідки, які їм би загрожували. Липиці- єдине село, де інвестори отримали погодження громади, для того, щоб побудувати гідроелектростанцію.

Також Анатолій Павелко каже про те, що весь верхній Дністер не можна перекривати греблями, бо тоді ця ділянка річки не буде цікавою для сплавляння туристів.

За словами еколога, після оцінки впливу на довкілля (ОВД), розгляду матеріалів, наданих інвестором - ТОВ «Вотерструм», департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА відмовив у наданні висновку ОВД через серйозні недоліки і відсутність інформації в наданій документації.

Проте ТОВ «Вотерструм» подало до суду на департамент, і 9 січня 2020 року Львівський окружний адміністративний суд задовольнив позов «Вотерструму» та зобов’язав департамент надати висновок ОВД.

Хоча зважаючи на якість матеріалів звіту і важливість збереження ділянки, на думку Анатолія Павелка, рішення суду мало би бути негативним для інвестора.

В Європейських країнах, як розповіли організатори престуру, створена програма демонтажу дамб. Там знають, що гідроелектростанції більше шкодять навколишньому середовищу, ніж приносять прибутку. В Німеччині та інших європейських країнах проводять аукціони, де угоду, передусім, укладають з тим, хто пропонує нижчий тариф на “зелену” електроенергію. 

Нагадаємо, на червонокнижних рослинах біля Надітичів хочуть збудувати СЕС.

Анастасія Бояльська

dailylviv.com

Прохожий

18:05 07 березня 2020 р.

Відповісти

Це ж треба, щоб побудували інвестори ГЕС і їх паводок змив, чи люди на вилах винесли, чи дорогу перекрили. От дурні. Вони ж не на рік будують напевно, чи вони дуже скандал люблять? ГЕСИ, як і ларьок будують для бізнесу, може орати аграріям перестати, бо гроші заробляють. Якийсь однобокий маразм, з прикриттям ЕКО. Певно конкуренти замовили статейку. Треба розуміти кому в цій статті добре, той і конкурент.

СТАНІСЛАВ

16:38 07 березня 2020 р.

Відповісти

За альтернативою енергетикою майбутьнє. Так наразі є в світі. В центральній Україні ГЕСИ будуються, ВЕСи, СЕСи, а на заході все погано. І води до речі на Заході не менше. Будемо в Ахметова далі вуголь купувати, і платити через Коломойського. Давайте піднімемо рівень життя, а потім будемо квіточками займатися. При будь якому виробництві є робота, дуже класно якщо у місцевих, а при такому підході нічого в нас не буде, не буде навіть чим греблі ремонтувати, чи трактор в селі запрвити. Альтернативу дайте людям. Село вмирає, може в тих Липицях вже нікого не залишилось, на заробітках?

Юрчик

16:26 07 березня 2020 р.

Відповісти

Цікаво місцевих почути, може вони навіть не знали, що хтось до них приїхав, і статті пише. Щодо мене стаття без енергетики, як і решта на цю тематику....дайте інтерв'ю з "ділками", науковцями гідроенергетиками, гідротехніками, кінець є БУВри, водагенства... наразі чути тільки екологів, і то не фахівців, а ті що призначені фондом wwf, який і платить їм спонсорську... чому немає до цих пір зустрічі екологів і забудовників разом щ громадою? Цікаво було б почути аргументи, а не просто слова.

Пашко жидачівський

16:08 07 березня 2020 р.

Відповісти

А чому ВИ шановна громада не відмовитесь від ради і голови? не приймете на роботу управляючого справами і грошима громади (буде дешевше як утримувати лобурів) Зробите фінансове обгрунтування влдожите гроші, візьмете позику і збудуєте власну електровню.Може ВАШІ голови тупіші за злодійські.А з кредитом розрахуєтесь продаючи залишки електрики.З повагою,

Ірина

02:52 07 березня 2020 р.

Відповісти

А хто там,такий "Радісний" (нище в коментарях) ??? В долю падаєте? Напевно, Горуцянен!

Оля

02:32 07 березня 2020 р.

Відповісти

Там і вся "алкашня" ухвалювала " на п'яну голову" цей проект. Громади там не було!!!!

Віктор

15:57 07 березня 2020 р.

Відповісти

Ви мабуть там теж були, якщо так гарно знаєте, хто був, кого не було. Ще мої діди ГЕСИ по села будували, люди раділи, села розквітали. Не було екологів, щате була і вода і риба. І вті щаси ті ГЕСИ були практично в кожному селі на річці. Щоб ж так помінялися? Може Ви знаєте?

Тінь

02:10 07 березня 2020 р.

Відповісти

... Для уникнення непорозумінь та зловживань майном громади у майбутньому бажано виконати усі нижченаведені умови й можливо це не всі ... ... Громада має усі передбачені українським законодавством легітимні документи на власну правоспроможність і на власніть громади як от земля-ріка-ліси-надра-споруди-майно та має усі необхідні показники як от геометричні дані тощо. Громада отримала і схвалила проект будівництва й користування з усіма експертизами й висновками - яким гарантовано дотримання усіх екологічних, археологічних та інших норм українського та міжнародного законодавства й передбачена відповідальність за недотримання і компенсації громаді. Проект збалансовано відповідно до ресурсів громади - умовно кажучи не буде водосховище як Київське на площі громади що дорівнює площі Київського водосховища. Ніяких перешкод громаді у користуванні не буде. Укладені і схвалені громадою "Проект" і "Угода користування" не підлягатимуть зміні без згоди громади, а зміни на погіршення умов для громади категорично забороняються. (Згадка про надра необхідна для отримання громадою певної частки доходів у випадку розвідки й видобутку корисних копалин у майбутньому на території громади. Може на дні майбутнього місцевого моря відкриються поклади золота чи паладію ...)

Валерій

23:28 06 березня 2020 р.

Відповісти

Молодці громада. Сама вирішує, що і як робити, а не іде на погоду. Радію за них, на кінець є люди, що можуть аналізувати та тверезо мислити.

До теми

21:12 10 липня 2020 р.

На львівському смітті можна заробляти тричі

Керівники районів Львівської області отримали листи за підписом заступника міського голови з питань безпеки міста Сергія Бабака з пропозицією дати дозвіл створити на їхній території «другі Грибовичі».

Рубрика: Економіка

13:18 10 липня 2020 р.

Мерія звинуватила архітекторів у потворному будівництві і хоче позбавити їх ліцензій

Сьогодні на виконавчому комітеті заслухали інформацію про будівництво на вул. Личаківській, де презентована на виконавчому комітеті візуалізація проекту не відповідала дійсності.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ У Львові та Кропивницькому розкритикували законопроєкти «Про медіа» за нечітке визначення статусу журналіста

Рубрика: Політика

Зарплати для комунальників Львова

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу