Липиці – єдине село у верхів’ї Дністра, яке дало добро на мікроГЕС

16:15 6 березня 2020 р.

У Селі Липиці Миколаївського району у верхів’ї Дністра планують збудувати мікроГЕС. Загроза забудови річки гідроелектростанціями у верхів’ях Дністра постала із запровадженням в Україні «зеленого тарифу».

Про це під час престуру розповіли його організатори — представники МБФ “Екологія-Право-Людина”.

- Тут не вирішено питання гідрогеологічної території, протипаводкового захисту, впливання на рівень ґрунтових вод та рибоходу. Згідно з даними наукових досліджень, на цій ділянці Дністра виявлено види риб, які охороняють відповідно до багатьох законів Українита інших міжнародних зобов’язань. Тому погіршувати місця існування червонокнижних риб і знищувати їх заборонено законом, - розповів еколог Анатолій Павелко.

Думки мешканців села розділилися. Частина вірить в те, що із будівництвом ГЕС життя в селі стане ліпшим, інша частина виступає за збереження річки, котра впродовж сторічь була місцем праці і відпочинку, джерелом ресурсів для мешканців і домівкою для дикої природи.

- МікроГЕС збільшує ризик катастрофічних повеней. Накопичується великий об’єм води і якщо прорве дамбу, буде гірше. Все, що роблять інвестори, – це ставлять греблю, качають тариф і оплачують місця на гідроелектростанції, а в місцевий бюджет заплатять тільки податок. Нам будуть підвищувати тариф за електроенергію для того, щоб на «зеленому тарифі» власники багатіли,- стверджує еколог.

Таких проєктів було кілька, але громади з сусідніх сіл відмовили інвесторам, коли довідалися про всі екологічні наслідки, які їм би загрожували. Липиці- єдине село, де інвестори отримали погодження громади, для того, щоб побудувати гідроелектростанцію.

Також Анатолій Павелко каже про те, що весь верхній Дністер не можна перекривати греблями, бо тоді ця ділянка річки не буде цікавою для сплавляння туристів.

За словами еколога, після оцінки впливу на довкілля (ОВД), розгляду матеріалів, наданих інвестором - ТОВ «Вотерструм», департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА відмовив у наданні висновку ОВД через серйозні недоліки і відсутність інформації в наданій документації.

Проте ТОВ «Вотерструм» подало до суду на департамент, і 9 січня 2020 року Львівський окружний адміністративний суд задовольнив позов «Вотерструму» та зобов’язав департамент надати висновок ОВД.

Хоча зважаючи на якість матеріалів звіту і важливість збереження ділянки, на думку Анатолія Павелка, рішення суду мало би бути негативним для інвестора.

В Європейських країнах, як розповіли організатори престуру, створена програма демонтажу дамб. Там знають, що гідроелектростанції більше шкодять навколишньому середовищу, ніж приносять прибутку. В Німеччині та інших європейських країнах проводять аукціони, де угоду, передусім, укладають з тим, хто пропонує нижчий тариф на “зелену” електроенергію. 

Нагадаємо, на червонокнижних рослинах біля Надітичів хочуть збудувати СЕС.

Анастасія Бояльська

dailylviv.com

До теми

20:37 10 серпня 2022 р.

Новий тролейбусний маршрут з'єднав три райони Львова (відео)

У Львові запрацював новий тролейбусний маршрут №38, зі сполученням пл.Кропивницького- вул.Хуторівка. Він став 10-м у місті та з’єднує три райони - Сихівський, Франківський і Залізничний. Тролейбуси №38 курсують так: пл. Кропивницького – ТЦ «Скриня» – вул. Кульпарківська – вул. Володимира Великого – вул. Рубчака – вул. Стрийська - вул. Хуторівка» та у зворотному напрямі.

Рубрика: Економіка

18:06 9 серпня 2022 р.

В'їзд - 8 євро: на кожному прикордонному ПП у Львівській області зводять майданчики для відстою автомобілів

Електронна черга на пункті пропуску «Краківець» може запрацювати до кінця року. Крім того, на кожному пункті пропуску на території Львівщини зведуть тимчасові майданчики для відстою автомобілів.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Відеоканал Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Відеоканал Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

Відеоканал БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Відеоканал Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Відеоканал Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу